ورق شیروانی

آشنایی با انواع ورق شیروانی ذوزنقه و کاربردهای آن

ورق های گالوانیزه یکی از پرفروش ترین ورق های موجود در بازار هستند که هم کیفیت بسیار بالایی دارند، هم مقاومت آن ها بسیار زیاد است. این ورق ها می توانند به عنوان ورق شیروانی در سقف سوله ها، خانه های مسکونی و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند. به همین خاطر به آن ها ورق شیروانی گفته می شود. ورق های شیروانی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که یکی از آن ها ورق شیروانی ذوزنقه است. اگر می خواهید بدانید ورق شیروانی ذوزنقه چیست و چه کاربردی دارد، در ادامه مقاله با همراه باشید. در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که ورق شیروانی ذوزنقه چیست و شما را با انواع ورق شیروانی ذوزنقه و کاربردهای این ورق های شیروانی آشنا می کنیم.

آشنایی با انواع ورق شیروانی ذوزنقه و کاربردهای آن

ورق شیروانی ذوزنقه چیست؟

ورق شیروانی ذوزنقه ای یکی از انواع ورق های شیروانی ساخته شده با ورق گالوانیزه است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این ورق ها دارای فرمینگ ذوزنقه می باشند. یعنی روی آن ها یک سری شیارهایی قرار داده شده اند که باعث ایجاد طرح ذوزنقه روی ورق شیروانی گردیده اند. به هر یک از شیارهای موجود در ورق های شیروانی، گام ورق گفته می شود. هر چقدر تعداد گام های ورق بیشتر باشد، ورق دارای شیارهای بیشتری نیز می باشد.

انواع ورق شیروانی ذوزنقه از ورق گالوانیزه ساخته می شوند. این ورق ها دارای عرض مشخصی هستند، ولی پس از فرم داده شدن کمی از عرض آن ها کاسته می شود. کیفیت و مقاومت ورق گالوانیزه باعث شده تا آن ها را به عنوان بهترین ورق برای سقف های شیروانی بشناسیم. ورق های شیروانی ذوزنقه دارای طول عمر بالایی هستند و به راحتی زنگ نمی زنند. بنابراین، می توان این ورق های شیروانی جذاب را برای ساختمان های مختلف که در معرض رطوبت، آب، باران و برف و … هستند، مورد استفاده قرار داد.

این مقاله را حتما بخوانید: ورق شیروانی در ساخت و ساز

انواع ورق شیروانی ذوزنقه

در حال حاضر تنوع بالایی از ورق های شیروانی ذوزنقه در بازار کشور ایران وجود دارد. همین موضوع باعث شده تا بتوان انواع ورق شیروانی ذوزنقه را به دسته بندی های مختلف تقسیم بندی کرد. یکی از مهم ترین عواملی که باعث ایجاد تنوع در ورق های شیروانی ذوزنقه ای شده است، ضخامت این ورق های شیروانی است. این ورق ها از ضخامت 0.4 میلی متر تا 60 میلی متر قابل ساخت هستند. هر چقدر ضخامت انواع ورق شیروانی ذوزنقه افزایش پیدا کند، مقاومت آن ورق نیز افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال استفاده از ورق های شیروانی ضخیم برای محیط های خاصی امکان پذیر است و در اکثر موارد ورق های نازک برای سقف سوله ها استفاده می شود.

ابعاد و تعداد گام های ورق شیروانی ذوزنقه نیز با هم متفاوت هستند. انواع ورق شیروانی ذوزنقه با تعداد گام های مختلفی تولید می شوند که هر چقدر تعداد گام افزایش پیدا کند، طرح های ذوزنقه ای بهم نزدیک تر خواهند بود. این ورق ها را می توان در عرض ها و طول های متفاوتی سفارش داد و تعداد گام ها را نیز به صورت سفارشی تعیین کرد.

عامل دیگری که می تواند باعث ایجاد تنوع در انواع ورق شیروانی ذوزنقه ای شود، رنگ است. این ورق های شیروانی با رنگ های متنوعی قابل سفارش هستند که هر کدام ظاهر جذابی دارند. رنگ های استفاده شده برای ورق های شیروانی بسیار مقاوم هستند. به همین خاطر به راحتی از بین نمی روند و می توانند تا مدت ها برای یک مکان کارایی داشته باشند.

کاربرد انواع ورق شیروانی ذوزنقه

انواع ورق شیروانی ذوزنقه را می توان از نظر کاربرد به چندین دسته مختلف تقسیم بندی کرد. البته زمانی که بحث ورق شیروانی ذوزنقه ای می شود، منظور ورق هایی است که به عنوان سقف شیروانی در خانه های مسکونی، سوله ها و فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین، انواع ورق شیروانی ذوزنقه برای ساخت سقف ها و تقویت استحکام آن ها کاربرد دارند.

اما ورق گالوانیزه که با ظاهر ذوزنقه ای طراحی شده اند، فقط برای سقف های مختلف قابل استفاده نیستند. می توان از آن ها برای ایجاد حصار در دور ساختمان های در حال ساخت نیز استفاده کرد. در واقع هر زمانی که نیاز به یک ورق مقاوم و با کیفیت باشد، امکان استفاده از انواع ورق گالوانیزه با ظاهر ذوزنقه ای شکل وجود خواهد داشت. همچنین، این ورق ها می توانند برای ساخت انواع کانکس بسیار مقاوم نیز مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت خرید ورق های شیروانی با طرح ذوزنقه

قیمت خرید ورق های شیروانی با طرح ذوزنقه

ورق شیروانی ذوزنقه از جمله ورق های گالوانیزه ای است که قیمت آن به صورت روزانه تعیین می شود. با توجه به تنوع طرح ها و مدل های این ورق های شیروانی، قیمت این محصولات نیز با هم متفاوت است. به طور مثال، هر چقدر ضخامت ورق شیروانی ذوزنقه افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز بالاتر می رود. ابعاد و اندازه ورق های شیروانی نیز می توانند روی قیمت آن ها تاثیرگذار باشند. به طوری که هر چقدر ابعاد ورق های شیروانی بالاتر رود، قیمت آن ها افزایش پیدا می کند.

قیمت انواع ورق شیروانی ذوزنقه در فروشگاه های فروش این ورق قابل مشاهده است. در صورتی که نیاز به خرید این ورق های باکیفیت را دارید، حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و از قیمت دقیق این ورق ها اطلاعات کسب کنید. با توجه به تورم در بازار و تغییر قیمت ها به صورت روزانه، قیمت خرید این ورق های شیروانی در هر روز متفاوت است. زمانی می توانید یک خرید دقیق و بدون ضرر داشته باشید که از قیمت این محصولات به صورت روزانه مطلع شوید.

فروش انواع ورق شیروانی با طرح ذوزنقه

ایران فرمینگ؛ فروش انواع ورق شیروانی با طرح ذوزنقه

در این مقاله به معرفی کامل ورق شیروانی و اینکه ورق شیروانی ذوزنقه چیست پرداختیم. ایران فرمینگ مرجع فروش انواع ورق شیروانی ذوزنقه است. در صورت نیاز به خرید این ورق ها با کیفیت بالا و مقاومت زیاد، می توانید به سایت ایران فرمینگ مراجعه نمایید و سفارش خودتان را ثبت کنید. این ورق ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و به راحتی زنگ زده نمی شوند. همچنین، امکان سفارش رنگ دلخواه برای این ورق های شیروانی وجود دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و نحوه خرید ورق های شیروانی با طرح ذوزنقه، می توانید به سایت ایران فرمینگ مراجعه نمایید و یا با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *