ورق گالوانيزه با كيفيت | ایران فرمینگ

آيا مى دانيد ورق گالوانيزه با كيفيت بايد چه ويژگى هايى داشته باشد؟

گالوانيزه با كيفيت ورقی است که علاوه بر کیفیت و استحکام بالا باید قیمت مناسب و ویژگی های خاصی را دارا باشد که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم.

در شرایطی که روند صنعتی شدن تقریباً در تمامی نقاط دنیا با سرعت بالایی پیش می‌ رود، نمی ‌توان اهمیت فلزات به ویژه فولاد را این سیر نادیده گرفت. در واقع بدون استفاده از فلزات پر کاربرد مانند آهن و فولاد در صنعت، توسعه صنعتی در دنیا امکان پذیر نیست.

اما فولاد هم به خودی خود ضعف ‌هایی دارد که به همین جهت و با در نظر گرفتن نیاز صنایع اقدام به تولید فولاد گالوانیزه که ضعف های فولاد معمولی را پوشش داده، نموده اند. در واقع با طی کردن فرآیند گالوانیزاسیون سعی می شود که فلز پایه یا فلز مادر در در برابر محرک های محیطی محافظت شده و محصول نهایی دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی بوده و از طول عمر بالایی برخوردار باشد.

در نهایت همین ویژگی توجیه اقتصادی استفاده از محصولات گالوانیزه را به شدت بالا برده و استفاده از آن ها را بشدت افزایش داده است. در این مقاله ضمن معرفی ورق های گالوانیزه و ویژگی ها و کاربرد های آن ها به ویژگی های ورق گالوانیزه با كيفيت و مرغوب اشاره می نماییم.

معرفی ورق های گالوانیزه

همانطور که ذکر شد آهن و فولاد در برابر شرایط محیطی به ویژه رطوبت و اکسیژن هوا دارای ضعف بوده و دچار خوردگی و پوسیدگی و در نهایت تخریب می شوند از این رو محققین موفق شده اند با قرار دادن یک لایه از فلزی به نام روی بر روی سطح فلز پایه که آهن و فولاد می باشد، آن را در برابر محرک های محیطی مقاوم سازند.

در واقع در طی فرآیند گالوانیزاسیون با روش هایی یک لایه از فلز روی بر روی فولاد یا آهن قرار داده می ‌شود و پس از آن فلز روی در برابر محرک های محیطی واکنش شیمیایی نشان داده و در واقع خود را قربانی می کند تا فلز پایه را از تخریب در امان بدارد.

همین ویژگی ها موجب شده فلزاتی که در اثر فرایند گالوانیزاسیون تولید می شوند، دارای طول عمر، مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی مانند اکسیژن و رطوبت هوا و همچنین توجیه اقتصادی بالا باشند و استفاده از آن ها در صنایع مختلف روز به روز افزایش پیدا کند. ورق های گالوانیزه خود انواع مختلفی دارند که هر یک بسته به ویژگی های خود کاربردهای مخصوصی دارند.

این مقاله را نیز حتما بخوانید:با فرایند کامل بسته بندی ورق گالوانیزه آشنا شوید.

در اصل ترین دسته بندی موجود ورق های گالوانیزه به دو دسته رنگی و سیاه طبقه بندی می شوند که خود ورق های رنگی انواع بسیار متنوعی دارند که مهم ترین آن ها ورق های شیروانی می باشد. از نظر نوع ارائه به بازار نیز ورق های گالوانیزه به دو صورت رول فرمینگ و فابریک در بازار موجود هستند.

ورق گالوانيزه با كيفيت | ایران فرمینگ

کاربرد های ورق های گالوانیزه

با توجه به ویژگی ورق های گالوانیزه که در اثر قرار گرفتن لایه روی، بر روی سطح فلز پایه ایجاد شده است، این ورق ها دارای مقاومت و طول عمر بالایی به ویژه در مکان های مرطوب و در معرض شرایط محیطی نامناسب می باشند.

به همین جهت می ‌توان درساخت ساختمان ها در مناسق مرطوب به ویژه استان های شمالی کشورمان و علی الخصوص در  ساخت سقف های شیروانی از ورق های گالوانیزه استفاده نمود. همچنین در سقف های شیروانی ساختمان ها در سایر نقاط کشور و همچنین سقف سوله ها نیز این ورق ها کاربردهای فراوانی دارند.

دیگر مورد از کاربردهای ورق های گالوانیزه استفاده از آن ها در ساخت و تولید لوله های انتقال آب و همچنین مخازن نگهداری آب و مایعات می باشد. برخی انواع ورق های گالوانیزه در صنعت کابینت سازی نیز بسیار پرکاربرد هستند. در صنعت اتومبیل سازی که یکی از بزرگترین صنایع دنیا به شمار رفته و صنعت مادر شناخته می‌ شود نیز ورق های گالوانیزه کاربردهای فراوانی دارند.

‌می توان به وضوح استفاده فراوان انواع ورق گالوانیزه را در ساخت بدنه خودروها همچنین برخی قطعات موجود در خودرو مشاهده نمود. علاوه بر موارد ذکر شده از ورق های گالوانیزه در ساخت ساندویچ پنل، قفسه های فروشگاهی و انبار، سیستم های خنک کننده و تصفیه هوا، کانال کشی، صنعت حمل و نقل، ساخت بدنه کاروان ها، ساخت بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی شهری، ساخت تابلوهای راهنمایی و همچنین صنعت کشاورزی استفاده می شود.

این مقاله را نیز حتما بخوانید: چرا ورق گالوانیزه شوره می زند؟

خواص ورق گالوانیزه

همچنین ورق های گالوانیزه عمدتاً از خاصیت شکل پذیری و استحکام بالایی نیز برخوردارند که همین موضوع کار با آنان را در صنایع مختلف ساده تر می نماید. از طرف دیگر خاصیت جوش پذیری بالای یک ورق گالوانيزه با كيفيت نیز موجب شده به راحتی بتوان آن ها را از طریق جوش به یکدیگر متصل کرد و این مورد نیز از دیگر اگر فاکتور های مطلوب آنها برای استفاده در صنعت به شمار می رود.

استفاده از ورق گالوانيزه با كيفيت به دلایل ذکر شده موجب کاهش هزینه در اجرای عملیات و همچنین صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری محصولات نهایی خواهد شد. به طور میانگین می توان گفت ورق های گالوانیزه بین ۲۰ و ۳۰ سال عمر مفید دارند که البته این عدد بسته به شرایط محیطی که در آن قرار دارند و شرایط و ویژگی‌ های تولید آنها، می توانند متفاوت باشد.

شرکت های تولید کننده باید استانداردهای حداقلی که در در تولید ورق های گالوانیزه وجود دارد را رعایت کنند تا بتوانند محصولی استاندارد به بازار ارائه نمایند و به همین جهت محصولات استاندارد که در بازار وجود دارد قابل اعتماد می باشند.

ورق گالوانيزه با كيفيت | ایران فرمینگ

ویژگی های ورق های گالوانیزه با کیفیت

ورق های گالوانیزه خود انواع مختلفی داشته و با توجه به فاکتورهای متعدد، طبقه بندی های متفاوتی برای آنها وجود دارد. همچنین انواع متنوع ورق های گالوانیزه در شرکت ها و و کارخانجات مختلف با کیفیت های متفاوتی تولید می شوند و و به بازار ارائه می گردد.

طبیعتاً هرچه ورق های گالوانیزه هرچه در محیط کنترل شده تهیه و تحت نظارت بیشتری توسط کارشناسان در کارخانه تولید شده باشند، می توانند از استاندارد بالاتری برخوردار بوده و ویژگی های مطلوب مورد نیاز برای کاربری ورق های گالوانیزه را در سطح بالاتری برخوردار باشند.

دوام پوشش محافظ روی سطح فولاد یکی از اصلی ‌ترین فاکتورهایی است که در کیفیت ورق گالوانیزه تولید شده موثر است. در عملیات گالوانیزاسیون لایه روی در سطح فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کند و موجب حفاظت سطح فلز پایه می شود.

در تولید ورق گالوانیزه با کیفیت دقت بالایی صورت می گیرد که تمامی گوشه ها، فرورفتگی ها، نقاط اتصال و مقاطع ریز نیز به خوبی پوشش داده شده باشند و از این نظر محصولی کاملا دارای مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی تولید شود. ورق گالوانيزه با كيفيت به علت این که تمامی سطح آن به خوبی توسط لایه ای از فلز روی پوشش داده شده است،

پیشنهاد میکنیم که برای  آشنایی بیشتر درباره قيمت ورق گالوانیزه ابتدا از مشاوران و کارشناسان ایران فرمینگ کمک بخواهید. به همین منظور می‌توانید وارد صفحه اینستاگرام ایران فرمینگ شده و یا با شماره‌ تلفن‌های شرکت تماس بگیرید. همچنین شما میتوانید به راحتی از طریق صفحه محاسبه وزن ورق آهن میتوانید به راحتی وزن آن را محاسبه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.