ورق شیروانی

انواع سقف شیروانی در ساختمان

در این پست به انواع سقف شیروانی به طور کامل و مفید پرداختیم امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده باشد :

سقف از مهم ترین اجزا در ساختن ساختمان ها و منازل است که بدون آن ساختمان و خانه، محل مناسبی برای سکونت نخواهند بود. سقف های شیروانی یکی از انواع سقف ها هستند که از مواد مختلف با طرح های متعددی ساخته می شوند. سقف های شیروانی شیب دار هستند که مانع از جمع شدن برف و آب باران در بالای خانه می شوند. اگر چه در گذشته از سقف های شیروانی برای خانه ها استفاده می شد، اما در حال حاضر کاربرد سقف های شیروانی بسیار بیشتر شده است.

انواع سقف های شیروانی

سقف شیروانی در اشکال و انواع مختلفی ساخته می شوند. ماده سازنده سقف های شیروانی، باعث تمایز آن ها می شود. در ادامه هر یک از انواع مختلف سقف های شیروانی را به شما معرفی می کنیم.

سقف های سفالی

سفال از سال های گذشته رایج بوده و بسیاری از مردم سقف خانه های خود را از سفال می ساختند. امروزه هم می توان از شیروانی سفالی برای سقف خانه استفاده کرد. با توجه به قیمت بالای شیروانی سفالی و خطر شکستگی آن، استفاده از این نوع سقف زیاد توصیه نمی شود.

سقف سفالی

سقف های بتنی

این نوع شیروانی ها شبیه به نوع قبلی (سفالی) هستند. با این تفاوت که از بتن در آن ها استفاده شده است. بتن مقاومت و پایداری خوبی داشته و نسبت به سقف های سفالی ارزان تر است.

سقف بتنی

سقف های چوبی

این نوع سقف ها در حال حاضر خیلی طرفدار ندارند. از سقف چوبی در خانه های با نمای قدیمی استفاده می شود. همچنین از ویژگی های این سقف ها می توان به عایق بودن آن ها اشاره کرد. هر چند که در گذشته از سقف های چوبی استفاده زیادی می شد، ولی امروزه انواع مختلفی از سقف ها به بازار آمده که جایگزین سقف های قدیمی شده اند.

سقف چوبی

از این صفحه هم دیدن فرمایید مشاوره و فروش ورق گالوانیزه 

سقف فلزی

این نوع سقف ها در مدل و رنگ های متعددی ساخته می شوند. شیروانی های فلزی نوع جدید و مدرن سقف هاست که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت این سقف نیز بالا است. در حال حاضر کاربرد این سقف ها کمتر شده است. در جاهایی که به پوشش و نور هر دو با هم نیاز باشد، از سقف های شیروانی پلاستیکی استفاده می شود.

سقف فلزی

سقف شیروانی پلاستیکی

از رایج ترین و پراستفاده ترین سقف، شیروانی پلاستیکی است. از این نوع شیروانی ها در بسیاری از ادارات، مراکز، پارکینگ ها و غیره استفاده می شود. این سقف ها نور آفتاب را مهار کرده و به عنوان سایه بان استفاده می شوند. سقف شیروانی پلاستیکی جایگزین خوبی برای سقف های شیشه ای است. شیروانی پلاستیکی از دو نوع ماده پلی کربنات و فایبرگلاس ساخته می شود. استفاده از نوع شیروانی ها بسیار پر کاربرد است. برای تهیه این نوع سقف ها ابتدا کارشناس از محل بازدید می کند و سپس سفارش انجام می شود.

سقف پلاستیکی

مزایای ورق شیروانی

ورق های شیروانی وزن سنگینی ندارند و ظاهری زیبا به سقف می دهند. ورق شیروانی در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله، مقاوم هستند و همچنین ضد اکسید هستند. به این معنی که در برابر زنگ زدن مقاومت زیادی دارند. مراحل نصب ورق های شیروانی ساده بوده و زمان زیادی را نمی گیرد. همچنین رنگ ورق ها با سرد و گرم شدن هوا عوض نمی شود. سقف های شیروانی برای مناطقی که آب و هوای بارانی دارد بسیار مناسب است. برای این که برف و باران در بالای خانه باقی نماند، از سقف های شیروانی برای سرریز شدن آن ها استفاده می کنند. سقف های شیروانی در مدل ها و طرح های مختلفی ساخته می شوند. انتخاب نوع و مدل سقف به سلیقه شما بستگی دارد.

نصب ورق شیروانی

نصب ورق های شیروانی می تواند توسط شما انجام شود. البته در صورتی که مهارت کافی برای این کار را داشته باشید. همچنین می توانید از متخصص این کار برای نصب ورق ها کمک بگیرید. شرکت هایی که ورق شیروانی می فروشند، ممکن است که کار نصب را به طور رایگان برای مشترری انجام دهند. همچنین برخی شرکت ها، برای نصب ورق ها،‌ فردی را معرفی می کنند.

جمع بندی

سقف های شیروانی در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در گذشته بیشتر خانه ها را از سقف های شیروانی سفالی می ساختند. اما امروزه تنوع و کاربرد سقف های شیروانی بسیار زیادتر شده و در بسیاری از مکان ها استفاده می شوند. قیمت شیروانی پلاستیکی بسته به ضخامت، جنس و ابعاد می تواند متفاوت باشد. شیروانی پلاستیکی امروزه برای سقف استخرها، پارکینگ ها و غیره استفاده زیادی دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *