با ورق گالوانیزه بیشتر آشنا شوید

با ورق گالوانیزه بیشتر آشنا شوید :

وقتی صحبت از ساخت خانه می شود ، چیزهای زیادی به ذهن خطور می کند – مواد ، مشخصات مواد ، رنگ ها ، زیبایی و هزینه ها. قطعا گزینه های زیادی وجود دارد و نیازی به ذکر نیست ، تعداد فروشندگان و بازاریابانی که فقط با اطلاعات به شما مراجعه می کنند.

 

انبوه اطلاعات فقط شماراناتوان میکند ، با این حال ، در پایان روز ، شما فقط سوالات بیشتری دارید.

اما اول و مهمترین ، سوال درست این است که چگونه می خواهید اطلاعات را کاهش داده و بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کنید؟ شما فقط به جای درست آمده اید. هدف این مقاله آنالیز صحیح و واضح فولاد به عنوان ماده استفاده شده در پشت بام هاست

اگرچه درست است که این روزها روش های زیادی برای کار بر روی مواد وجود دارد و بسیاری از تحولات در مورد مواد ارزان تر و قوی تر در حال حاضر موجود است ، فولاد هنوز
به عنوان غالب ترین در بازار در سراسر جهان و بیشترین حضور در میان مصالح ساختمانی هست.

 

فولاد چیست؟

فولاد مصالح ساختمانی گذشته ، حال و آینده است. از نظر مقاومت ، هزینه و کاربرد هنوز جایگزینی برای فولاد به عنوان ماده ساختمانی وجود ندارد.

به عنوان آلیاژی از آهن و کربن و سایر عناصر ، فولاد به بهبود و افزایش دوام ، مقاومت ، سختی ، انعطاف پذیری و کشش و سایر خصوصیات مکانیکی و فیزیکی مانند شکل پذیری و رسانایی گرمایی کمک می کند.

ویژگی های موجود باعث می شود فولاد به دلیل قیمت ارزان قابل مقایسه و قابلیت دسترسی ، به یک ماده ایده آل برای استفاده تبدیل شود.

 

 

گالوانیزه

فولاد گالوانیزه چیست؟

فولاد گالوانیزه اساساً یک فولاد نورد سرد است که در روشی به نام گالوانیزه با روی پوشانده شده است. معمولاً به آن “G.I.” گفته می شود.

یا آهن گالوانیزه. اکنون تعدادی ورق فولادی از جمله ورق های مس ، ورق های آلومینیوم و موارد مشابه در دسترس است و ممکن است بپرسید چرا باید به جای سایر ورق های دیگر از ورق های فولادی گالوانیزه استفاده کنید؟

به این دلیل که فولاد گالوانیزه ، جدا از سابقه آن در دوام ، بی نهایت قابل بازیافت است و چنین عاملی آن را به طور گسترده و به راحتی در دسترس قرار می دهد.

در واقع ، بیشتر فولادی که ما امروزه استفاده می کنیم از مواد بازیافتی ساخته شده است. و از آنجا که قابلیت بازیافت آن را فراوان می کند ، مقرون به صرفه تر نیز می کند

گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه کردن فرآیند پوشاندن مواد فولادی با روی یا آلیاژهای روی و آلومینیوم برای محافظت در برابر خوردگی است.

سپس این پوشش تبدیل به “لایه قربانی” یا بخشی می شود که از طریق عناصر خارجی در معرض تماس قرار می گیرد. بنابراین ، از زنگ زدگی و خوردگی زودرس جلوگیری می کند.

جدا از این ، ورق های فولادی به راحتی بسته می شوند و سریع نصب می شوند. در صورت نصب صحیح ، فولاد گالوانیزه با حداقل تعمیر و نگهداری می تواند چندین دهه دوام بیاورد.

آنها همچنین بسیار مقاوم در برابر آتش هستند حتی اگر گرما و صدا به راحتی از طریق ورق های فولادی عبور کنند.

در اینجا دلایل بیشتری وجود دارد که چرا فولاد گالوانیزه ماده مناسبی برای پروژه های شما است

1. با دوام

سقف استیل تضمین می کند که سقف دوام داشته باشد و از شما برای سالهای آینده محافظت کند. در حقیقت ، صاحبان خانه ها اغلب طول عمر و استحکام را دلیل اصلی خود برای سرمایه گذاری در فلز عنوان می کردند.

سابقه طولانی آن در مقاومت در برابر عناصر از جمله وزش باد تا 140 مایل در ساعت و عدم توانایی در برابر زنگ زدگی باعث می شود که سرمایه گذاری خوبی شود خصوصاً اینکه یک قطعه فولاد صنعتی در صورت نگهداری منظم تا 20 سال یا حتی بیشتر از آن انتظار می رود.

ساختار متالورژی منحصر به فرد پوشش گالوانیزه که از هسته فولادی محافظت می کند ، مقاومت فوق العاده ای را نیز در برابر خسارات ناشی از حمل و نقل ، نصب و سرویس ایجاد می کند. چنین مشخصه ای عملکرد بدون سازش فولاد را تضمین می کند.

همچنین ، یک فلز فولادی ، اگر به درستی نصب شود و به طور منظم نگهداری شود ، می تواند آن را آب بندی کند ، در برابر باد شدید مقاومت کند و حتی در برابر آسیب های آتش مقاومت کند.

 

گالوانیزه

2. ویژگی های زیبایی شناسی

قابلیت انعطاف پذیری یا شکل پذیری یکی از نقاط قوت فولاد است.

چنین شکل پذیری بر خلاقیت تأثیر می گذارد. اگر کار روی یک ماده آسان باشد ، ایده ها بی حد و حصر است و طراحان مجبور نیستند در ایجاد طرح های بلند پروازانه مانع شوند.

از طرف دیگر ، اکنون آسانتر است که ظاهر خاصی ایجاد کنیم و برای افراد یا جوامع مختلف طرح های معنی داری ایجاد کنیم. حتی ممکن است بدون استفاده از انرژی زیاد ، جلوه ای کاشی کاری شده ، جلوه ای روکش دار یا موجدار کلاسیک ایجاد کنید

با این حال ، به دلیل ویژگی های منحصر به فرد فلز فولاد ، طیف گسترده ای از رنگ ها و اشکال و بسیاری از تغییرات دیگر از قبل در بازار موجود است.

اگرچه سایر مواد بام نیز همین تنوع را ارائه می دهند ، اما فولاد در نگهداری خوب رنگ های مناسب بهتر است. علاوه بر این ، رنگ به راحتی محو نمی شود. این می تواند تقریباً با استفاده از اتمام کارخانه های چند لایه تقلید از هر ظاهری را تضمین کند که ظاهر نه تنها زیبا بلکه و با دوام باشد.

 

3. مقاوم در برابر آتش

فولاد ماده ای غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آتش است.

به همین دلیل در خدمات حمل و نقل جمعی مانند اتومبیل ، کشتی و هواپیما بسیار مورد استفاده قرار گرفته است – نمی تواند به گسترش یا گسترش آتش کمک کند.

آزمایش های آتش سوزی چندین بار ثابت کرده است که حتی یک سازه درست شده نیز از فولاد توانایی حفظ مقاومت خود را حتی پس از قرار گرفتن در معرض آتش دارد. اثبات شده است که چنین خصوصیاتی از سقوط جلوگیری می کند و زمان بیشتری را برای تخلیه فراهم می کند.

با این حال ، اگر هر سیستم عمومی یا سازه ای در هر ماده ای که از نظر درجه بندی آتش ضعیف باشد و ساخته شود ، عکس این اتفاق می افتد. سیستم های حمل و نقل جمعی یا ساختارهای عمومی می توانند به راحتی غرق شوند و مردم را در معرض خطر قرار دهند. علاوه بر این ، فولاد از نظر وزن نیز نسبتاً سبک تر است. وزن کمتری که دارد ، یکپارچگی ساختاری ساختمان را افزایش می دهد و به متخصصانی مانند معماران و مهندسان کمک می کند تا طراحی ساختمان را به حداکثر برسانند بدون اینکه مقاومت آن به خطر بیفتد.

4. اقتصادی

همانطور که گفته شد ، فولاد مقرون به صرفه تر است. نه فقط به دلیل قابلیت بازیافت ، بلکه به دلیل آسان تر نگهداری آن. همچنین راه اندازی آن آسان تر است و امروزه یافتن خدمات فولادی در بازار آسان تر است.

اکنون ممکن است محصولات ارزان تری وجود داشته باشد ، اما حقیقت این است که اگر هزینه های نگهداری را در نظر بگیرید ، با فولاد پس انداز بهتری خواهید داشت.

معلوم است که سقفهای فولادی بیش از 20 سال در صورت استفاده و نگهداری مناسب نگهداری می شوند. فقط تصور کنید که اگر مجبور به تعویض سازه های دیواری و سقف نباشید ، هزینه های خود را پس انداز می کنید.

حتی در مواردی که هزینه اولیه گالوانیزه بیشتر از پوشش های جایگزین است ، در طولانی مدت تقریباً گالوانیزه ارزان تر است زیرا ماندگاری بیشتری دارد و نیاز به نگهداری کمی دارد.

 

از این صفحه هم حتما بازدید فرمایید: قیمت ورق گالوانیزه و مشاوره با ما 

5- محیط  زیست دوست

فولاد 100٪ قابل بازیافت است.

در مقایسه با سایر موادی که به سوخت های فسیلی وابسته هستند و هر 12 تا 20 سال نیاز به جایگزینی دارند ، به دلایلی از ورق های فلزی از دوام بیشتری برخوردار هستند.

در واقع ، 25٪ از اجزای آن معمولاً از مواد بازیافتی تأمین می شود. دوم ، سقف فلزی فولادی به قدری سبک است که می توان آن را مستقیماً نصب کرد بدون اینکه ساختار پشتیبانی سقف را بیش از حد سنگین کند. سومین و مهمترین ، فولاد دارای ویژگی های صرفه جویی در انرژی است و می تواند به صرفه جویی در هزینه های گرمایش و سرمایش ماهانه تبدیل شود.

سقف های فلزی به جای جذب گرمای تابشی خورشید ، منعکس می شوند. در صورت استفاده و نصب مثر ، مجبور نیستید کولرهای گازی خود را منفجر کنید زیرا سقف فولادی از قبل از گرمای تابشی خارج می شود. چنین امکانی می تواند 25٪ در هزینه های انرژی صرفه جویی کند. حتی بیشتر ، استفاده از رنگدانه های انعکاسی خاص در بام می تواند انتقال گرما را به حداقل برساند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *