سقف های مرکب عرشه فولادی

سقف های مرکب عرشه فولادی

در این پست به سقف های مرکب عرشه فولادی به صورت کامل پرداخته ایم و به ویژگی ها و قیمت این ورق در ادامه می پردازیم تا انته این مطلب با ما همراه باشید :

سقف های مرکب عرشه فولادی چیست؟

همانطور که میدانیم تکنیک عرشه فولادی و استفاده از قالب های ماندگار می تواند جایگزین روش های قدیمی باشد. از جمله مزایای این روش می توان به سرعت اجرای بالای آن اشاره کرد.
در تکنیک سقف مرکب عرشه فولادی به طور معمول سقف ها بر تیرچه ها عمود و موازی با شاه تیرها قرار می گیرند. در اجرای این سیستم مدرن، ورق های کنگره دار عمود بر محور تیر دارای عملکرد بالاتری نسبت به اجرای عرشه فولادی موازی با محور تیر از خود نشان می دهند.

ورق های استفاده شده در عرشه فولادی جهت افزایش سختی خم می شوند تا تحمل وزن بتن افزایش پیدا کند. ایران فرمینگ فعال در زمینه فروش انواع آهن آلات از سراسر کارخانه های فولادی ایران قادر است جهت اجرای تکنیک عرشه فولادی مناسب ترین کیفیت و قیمت ورق را به مشتریان عزیز عرضه کند
.دلیل نام گذاری این سقف ها، به ترکیب استفاده از عرشه‌های فولادی، گل میخ ها، میلگرد و بتن بر می‌گردد. با ترکیب این عناصر، سقف‌های مرکب عرشه فولادی مقاومت بالایی دارا می‌شود و در بسیاری از ساختمان‌های چند طبقه تجاری و مسکونی، پارکینگ‌های طبقاتی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اجزای سقف عرشه فولادی مرکب

برای اجرای سیستم سقف مرکب عرشه فولادی، مصالحی مانند ورق گالوانیزه کرکره فولادی (سینوسی)، گل میخ (برشگیر)، آرماتور، بتن و فلاشینگ مورد نیاز است که در ادامه به توضیح مختصری درباره هریک می پردازیم.

سقف عرشه فولادی

ورق فولادی

از ورق های فولادی گالوانیزه با ضخامت‌های مختلف در این مورد، بهره می‌گیرند. ضخامت این ورق‌ها می‌تواند از 0.7 تا 1.2 میلی‌متر متغیر باشد. این ورق‌ها برای اینکه در سقف‌های عرشه فولادی مرکب استفاده شوند، باید به حالت موج دار و ذوزنقه ای تغییر شکل داده شوند.

میلگرد

اجزاء سقف های مرکب عرشه فولادی در این نوع پروژه‌ها، اغلب از میلگردهای آجدار برای آرماتور بندی استفاده می‌شود. استفاده از مش‌های آماده می‌تواند به اجرای سقف سرعت قابل توجهی بدهد. در تهیه مش های آماده باید به تمام ویژگی‌ها و استانداردها توجه داشت.

فلاشینگ

فلاشینگ های U شکل از ورق های گالوانیزه تولید می شوند. خم پایینی فلاشینگ به وسیله میخکوب و خم بالایی ورق فلاشینگ نیز به وسیله تسمه های مهار گالوانیزه با پیچ های خودکار در جای خود فیکس می شوند.

(گل میخ)

احتمالا می‌دانید که میان ورق گالوانیزه و بتن یک رابط وجود دارد. این رابط به گل میخ عرشه فولادی شهرت دارد. حداکثر مقداری که برای این محصول در نظر گرفته اند، ۲۰ میلی متر و ارتفاع آن با ارتفاع ورق های فولادی تنظیم می‌شود.

برای مشاهده پست دهانه های سقف عرشه فولادی اینجا کلیک کنید.

مزایای سقف های مرکب عرشه فولادی

1-حذف عملیات قالب بندی و شمع گذاری
2-افزایش سرعت اجرا
3-ایجاد سکوی کار مناسب و مطمئن در زمان اجرا
4-تحمل بار حین اجرا
5-کاهش مصرف مصالح فولاد و بتن
6-لرزش کم در سقف های مرکب عرشه فولادی
7-کاهش هزینه‌های کلی
8-حذف میلگردهای کششی، امکان بتن ریزی کلیه طبقات در یک زمان
9-مقرون به صرفه بودن و بازگشت سریع سرمایه به علت سرعت اجرا

10-و …

سقف های مرکب عرشه فولادی ساخت

آیا هزینه اجرای سقف عرشه فولادی، به‌صرفه است؟

سقف‌های عرشه فولادی یکی اقتصادی‌ترین انواع سقف، در ساختمان‌سازی محسوب می‌شوند. هزینه اجرای سقف عرشه فولادی نیز نسبتاً پایین است. هزینه کلی استفاده از این نوع سقف، شامل این سه مورد می‌شود: هزینه تهیه مواد و مصالح، هزینه حمل‌ونقل و هزینه اجرای سقف عرشه فولادی.

هزینه مواد و مصالح:

بخش بزرگی از این نوع هزینه مربوط به تهیه ورق، بتن، گل میخ و میلگرد می‌شود. هر چه وزن ورقه و ضخامت آن بالاتر باشد، طبعاً هزینه نیز بالاتر خواهد رفت. همچنین تعداد گل میخ‌های به‌کاررفته در سازه نیز در هزینه نهایی موثر است. به‌علاوه، میزان بتن و تعداد میلگردها نیز در هزینه سازه تاثیرگذار هستند.

هزینه اجرای سقف عرشه فولادی:

اعتبار شرکت اجراکننده سقف، کیفیت اجرا و نوع محاسبه هزینه‌ها، می‌تواند بر هزینه اجرای سقف عرشه فولادی موثر باشند. گفتنی است بعضی شرکت‌ها، هزینه حمل‌ونقل را نیز جزوی از هزینه اجرا به حساب می‌آورند که این هزینه‌ها حتماً باید در برگ‌خریدها ذکر شوند.

سقف های مرکب عرشه فولادی

قیمت ورق های سقف عرشه فولادی:

قیمت های ورق های عرشه فولادی مانند سایر محصولاتی که از فولاد به دست می آید، به روز بوده و به طور مستقیم از قیمت روز ورق گالوانیزه تاثیر می پذیرد. در انجام پرروژه های ساختمانی قیمت سقف عرشه فولادی به عواملی مانند قیمت ورق عرشه فولادی بستگی دارد، که ممکن است گاهی قیمت ورق پایین و مناسب بوده که در این صورت هزینه تمام شده برای انجام سقف عرشه فولادی کاهش یافته و گاهی نیز با توجه به شرایط مختلف قیمت ورق ممکن است بالا برود که در این صورت هزینه بیشتری را بابت خرید ورق و در نتیجه انجام پروژه سقف عرشه فولادی باید پرداخت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *