مزایا استفاده از ورق گالوانیزه

در این مقاله به مزایا استفاده از ورق گالوانیزه میپردازیم:

10 مزایا استفاده از ورق گالوانیزه 

 

استفاده از گالوانیزه برای محافظت از فولاد سازه ای ده مزیت عمده و قابل اندازه گیری برای شما به همراه دارد.

1. کمترین هزینه اول. گالوانیزه در هزینه اول نسبت به بسیاری دیگر از پوششهای محافظتی که برای فولاد مشخص شده اند ، کم است. (هزینه استفاده از پوشش های کارگر مانند نقاشی بسیار بیشتر از هزینه های کارخانه مانند گالوانیزه افزایش یافته است).

2. کمتر تعمیر و نگهداری / کمترین هزینه طولانی مدت.

حتی در مواردی که هزینه اولیه گالوانیزه بیشتر از پوشش های جایگزین باشد ، در طولانی مدت تقریباً گالوانیزه ارزان تر است (زیرا ماندگاری بیشتری دارد و نیاز به نگهداری کمتری دارد). و ، تعمیر و نگهداری باعث ایجاد مشکلاتی می شود و هزینه ها را هنگامی که سازه ها در مناطق دور افتاده قرار دارند و هنگام توقف یا اختلال در کارخانه تولید می کند ، افزایش می دهد.

 

 

3. عمر طولانی.

امید به زندگی پوششهای گالوانیزه در اعضای سازه معمولی بیش از 50 سال در بیشتر محیطهای روستایی و 20 تا 25 سال به علاوه ، حتی در مواجهه شدید شهری و ساحلی است.

4. قابلیت اطمینان.

گالوانیزه سازی مطابق استاندارد 4680 استرالیا / نیوزلند انجام می شود و ضخامت های حداقل پوشش استاندارد اعمال می شود. عمر و عملکرد پوشش قابل اعتماد و قابل پیش بینی است.

 

5. سخت ترین پوشش.

یک پوشش گالوانیزه دارای یک ساختار متالورژیک منحصر به فرد است که مقاومت فوق العاده ای در برابر آسیب مکانیکی در حمل و نقل ، نصب و سرویس می دهد.

6. محافظت خودکار برای مناطق آسیب دیده.

پوشش های گالوانیزه ترجیحاً به فولاد خورده می شوند ، و باعث محافظت کاتدی یا فداکاری در مناطق کوچک فولاد در معرض آسیب می شوند. برخلاف پوشش های آلی ، مناطق آسیب دیده کوچک نیازی به لمس ندارند.

7. محافظت کامل.

هر قسمت از یک ماده گالوانیزه ، حتی حفره ها ، گوشه های تیز و مناطق غیرقابل دسترسی محافظت می شود. هیچ پوششی که پس از اتمام بر روی سازه یا ساختگی اعمال شود ، نمی تواند همان محافظت را ایجاد کند.

 

از این مقاله هم دیدن فرمایید: چرا برخی از ورق های گالوانیزه چرب می باشند؟

 

 

 

8. سهولت بازرسی.

پوشش های گالوانیزه به راحتی توسط چشم ارزیابی می شوند و می توان از روش های ساده آزمایش غیرمخرب ضخامت استفاده کرد. فرآیند گالوانیزه به گونه ای است که اگر پوشش ها سالم و پیوسته به نظر برسند ، صحیح و پیوسته هستند.

9. زمان نعوظ سریعتر.

با دریافت اعضای فولاد گالوانیزه ، آنها آماده استفاده هستند. هیچ وقت در محل آماده سازی سطح ، رنگ آمیزی و بازرسی از دست نمی رود. هنگامی که مونتاژ سازه به پایان رسید ، بلافاصله برای استفاده یا مرحله ساخت بعدی آماده می شود.

 

10. یک پوشش محافظ کامل می تواند در عرض چند دقیقه اعمال شود. روند گالوانیزه بستگی به شرایط آب و هوایی ندارد

 

امیدوارم از خواندن مقاله مزایا استفاده از ورق گالوانیزه لذت برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *