عکس ورق عرشه فولادی

معرفی ورق عرشه فولادی و مزایا کاربرد آن

امروز قصد داریم به معرفی ورق عرشه فولادی و مزایا کاربرد آن در صنایع مختلف به شکل کامل بپردازیم پس تا انتها این مطلب با ما همراه باشید :

معرفی ورق عرشه فولادی

ورق عرشه فولادی با استفاده از فولاد گالوانیزه تهیه و تولید شده است.  این ورق ها طبق استانداردهای مناسبی فرمدهی و موجدار شده‌اند. این ورق  با روش خم کاری فرم دهی می شوند و برای حفظ بتن و یا عایق مورد استفاده قرار می گیرند. عرشه های فولادی دارای طراحی خاصی هستند و ویژگی های منحصر به فرد آن مانند وزن سبک و مقاومت بسیار بالا موجب افزایش میزان تقاضا برای خرید شده است.  ورق عرشه فولادی دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و حدود پنجاه سال می تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. این محصولات به دلیل آن که دارای کارایی و کاربرد بسیار زیادی برای کف ساختمان و اجرای سقف می باشند، مورد استقبال واقع شده اند.  این نوع ورق ها برای اولین بار به عنوان قالب بتن ریزی مورد استفاده قرار گرفته اند؛ اما با گذشت زمان از این محصول به عنوان یک روش مستقل، جهت اجرای سقف استفاده کردند.

ورق عرشه فولادی دارای ضخامت های گوناگونی می باشد. به دلیل شیار و خم های خاصی که دارد،  جایگزین مناسبی برای سقف های قدیمی محسوب می شود؛ تمامی شیارهای موجود بر روی آن با استفاده از بتن آماده پر می‌شود و می‌تواند امنیت ساختمان را افزایش دهد.  اجرای ورق ها بسیار راحت و آسان بوده و افراد می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن از آن استفاده نمایند.  این نوع ورق ها در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرند. ساخت این نوع ورق توسط کارشناسان و مهندسان متخصص، موجب سهولت در کار ساخت و ساز شده است.  اما شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای خرید این محصول به کارخانجات معتبر مراجعه کنید و اقدام به خرید ورق هایی نمایید که از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

انواع ورق عرشه

خرید ورق عرشه فولادی با بهترین قیمت 

کاربرد ورق عرشه فولادی

ورق عرشه فولادی دارای دو کاربرد مهم میباشد که شامل ساخت کف ساختمان و ساخت سقف ساختمان است.  برای ساخت کف ساختمان های اداری و آپارتمانی از عرشه فولادی که با بتن پوشیده شده اند، استفاده می کنند. شما می توانید برای تمامی مکان هایی که بار وارد بر کف زیاد نمی باشد، از این نوع ورق استفاده نمایید. ساخت کف ساختمان با ورق عرشه فولادی مزایای بسیار زیادی دارد. این ورق ها به اندازه کافی مستحکم هستند. از دیگر مزایای استفاده از این محصول می‌توان گفت که این نوع کف پس از ساخت اماده استفاده هستند. معمولا از شیارهایی که بر روی ورق عرشه فولادی وجود دارند، برای عبور تاسیسات و سیم های برق استفاده می کنند.

از دیگر کاربردهای عرشه فولادی میتوان به استفاده در سقف در صنعت ساختمان سازی اشاره کرد. همانطور که خود می دانید امروزه صنعت ساخت و ساز بسیار متحول شده است. یکی از اقتصادی ترین و بهترین نوع سقف های دنیا، سقف عرشه فولادی می باشد. این سقف ها به دلیل سرعت و کیفیت بالای تولید و سهولت در اجرا مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند.  این محصولات از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشند و به دلیل وزن بسیار سبک و مقاومت بالا از طول عمر بسیار خوبی برخوردار هستند. شما می توانید از این نوع ورق ها در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کنید بدون آنکه نگران خرابی و فرسوده شدن آن باشید. معمولاً از این نوع ورق ها برای ساخت سقف، در اسکلت های فلزی استفاده می کنند و استفاده از این محصول می تواند موجب کاهش وزن سازه فلزی شود.

مزایای استفاده از ورق عرشه فولادی

مزایای استفاده از ورق عرشه فولادی بسیار زیاد است. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این محصول وزن کم  و سهولت در استفاده می باشد.  این ورق ها در کارخانجات معتبر و با استفاده از بهترین متریال تهیه و تولید شده اند. به همین خاطر در برابر حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله مقاومت بسیار خوبی را از خود نشان می دهند. معمولاً از این محصول برای سقف سازه استفاده می کنند چرا که می تواند سبب کاهش انتقال صدا شود.  عرشه های فولادی دارای ظاهر زیبایی هستند

و علاوه بر زیبایی مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی دارند.  از دیگر مزایای استفاده از این نوع ورق می توان به صرفه جویی در مصرف بتن ریزی اشاره کرد و این امر موجب می شود که وزن مرده ساختمان کاهش پیدا نماید. نحوه تولید این محصول به صورت کاملاً صنعتی بوده و به همین علت است که خطا های حاصل از عملکرد نیروی انسانی به صورت قابل توجهی کم می‌شود.

ورق عرشه فولادی اگر در محیط های کارگاهی مورد استفاده قرار گیرند، میزان امنیت ساختمان را به شدت افزایش می دهند. عرشه های فولادی می توانند دسترسی به تاسیسات را آسانتر نمایند. مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی استفاده از این نوع ورق ها را برای ساخت و ساز تایید کرده است. عرشه های فولادی فضای بسیار کمی را برای دپو و نگهداری اشغال می کنند. در نتیجه شما می توانید با خیالی راحت اقدام به خرید این محصولات به صورت عمده و کلی کنید و آن را در مکان های مخصوص انبار نمایید. عرشه های فولادی پس از تولید توسط کارشناسان و مهندسین متخصص مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند؛ اگر از درجه کیفی مطلوبی برخوردار باشند، روانه بازار مصرف می شوند.

ورق عرشه

مشاوره و فروش انواع ورق گالوانیزه و رنگی 

نحوه تولید عرشه های فولادی

تولید عرشه های فولادی توسط فرآیند نورد سرد انجام می پذیرد. با استفاده از این روش ورق های فولادی وارد دستگاه می شوند و غلتک هایی با فرم های خاص بر روی آنها شیار هایی را ایجاد می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید ماده اولیه تولید این نوع ورق ها، ورق گالوانیزه می باشد. این ورق ها با عرض مشخصی وارد دستگاه های فرمینگ می‌شوند و با استفاده از غلتک به شکل مورد نظر در می آیند. عرض ورق های گالوانیزه پس از فرم دهی کمتر می‌شود. این ورق ها پس از فرم دهی، با استفاده از دستگاه های مخصوص برش داده می شوند. نحوه تولید این ورق ها می تواند در کیفیت نهایی آن تاثیر بسیار زیادی بگذارد. شرکت های تولید کننده با استفاده از تکنولوژی روز دنیا موفق به تولید و عرضه بهترین نوع ورق شده اند.

عرشه های فولادی دارای طرح های گوناگونی هستند و نحوه قرارگیری غلتک ها در زمان فرم دهی ورق گالوانیزه، تعیین کننده شکل نهایی آن می باشد. انواع فرمینگ ورق گالوانیزه شامل فرمینگ سینوسی، فرمینگ ذوزنقه، فرمینگ لمبه و فرمینگ شادولاین است. برای ساخت فرمینگ سینوسی بیشتر از ورق های گالوانیزه استفاده می کنند. یکی از کاربردهای اصلی این محصول، استفاده از آن در سقف شیروانی ها است. این نوع ورق ها دارای الگوی اولیه تکراری در عرض خود هستند؛ شما باید در هنگام خرید این محصول به فاصله بین دو قله داشته باشید.  به طور کلی عرض مفید سینوسی به عرض ورق ورودی بستگی دارد.

ورق عرشه فولادی

یکی از پرکاربردترین نوع فرمینگ، طرح ذوزنقه می باشد. طرح ذوزنقه با فرمینگ طرح سینوسی بسیار شباهت دارند؛ اما باید در نظر داشته باشید که برجستگی های طرح ذوزنقه کاملاً زاویه دار میباشد و برجستگی های طرح سینوسی منحنی هستند. از جمله پارامترهای متغیر فرمینگ ذوزنقه، ضخامت ورق استفاده شده، طول قله و فاصله بین دو قله است.

طراحی منحصر به فرد فرمینگ لمبه موجب شده تا علاوه بر استفاده از این محصول برای سقف شیروانی، از آن برای ساخت سقف کاذب سقف داخلی و دیوارهای کانکس استفاده کنند. معمولاً برای ساخت این محصولات از ورق گالوانیزه و یا رنگی استفاده می کنند. فرمینگ شادولاین در دو نوع کلاسیک و جدید ساخته شده است و از نظر ظاهری شباهت زیادی به طرح ذوزنقه دارد. معمولاً برای دیوار سوله ها، سردخانه ها، خانه های پیش ساخته استفاده می کنند. اگر شما آشنایی کامل با فرم های عرشه فولادی داشته باشید، می توانید به راحتی اقدام به خرید بهترین نوع محصول نمایید.

ورق steel deck

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق عرشه های فولادی

ورق عرشه فولادی دارای قیمت های گوناگونی بوده و عوامل مختلفی بر تعیین قیمت آن نقش دارند. یکی از مهمترین عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین قیمت آن نوسانات بازار ارز می‌باشد.

گاهی اوقات ورق های گالوانیزه از کشورهای دیگر وارد می‌شوند؛ به همین دلیل است که تغییرات قیمت ارز می‌تواند موجب تغییر قیمت نهایی کالا شود. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت این محصول میزان تقاضای آن می باشد. اگر میزان تقاضا در بازار افزایش پیدا کند قیمت ارز متغیر خواهد شد.  عرشه های فولادی توسط کارخانجات گوناگونی ساخته می‌شوند. کیفیت، نوع و شیوه ارائه این ورق ها می‌توانند موجب تغییرات قیمت آن شود. می توان گفت که هر چه  کیفیت محصولات بالاتر باشد، قیمت نهایی آن بیشتر می‌شود و شما مشتریان و خریداران باید برای خرید این کالا هزینه بیشتری را بپردازید.

زمان خرید این ورق ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی آن داشته باشد. با توجه به وضعیت آب و هوایی و زمان خریداری شده ممکن است شاهد تغییرات قیمت این محصول باشیم. قیمت این کالا می‌تواند تحت تاثیر هزینه حمل و نقل و موقعیت های دیگری در بازار معاملات قرار گیرد. تولید این کالا به گونه ای می باشد که مشتریان می‌توانند ظرف مدت زمان کوتاهی این محصولات را خریداری نمایند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.