ورق روغنی و ورق سیاه چه تفاوت هایی با هم دارند؟ | ایران فرمینگ

ورق روغنی و ورق سیاه چه تفاوت هایی با هم دارند؟

استفاده از انواع ورق های فلزی در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان، صنعت تولید لوازم خانگی و صنعت خودرو مرتب رو به افزایش است و نمی توان رشد و توسعه صنعت را بدون ورق های فلزی به متصور بود. هر یک از انواع ورق های فلزی بسته به ویژگی هایی که دارند در کاربری های خاصی مورد بهره برداری قرار می گیرند. دو مورد از اصلی ترین ورق های فلزی مورد استفاده در صنایع، ورق روغنی و سیاه هستند که تفاوت های قابل توجهی با یکدیگر دارند. در این مطلب با بیان ویژگی های هر دوی این ورق ها به روشنی به این سوال پاسخ خواهیم داد که ورق روغنی و ورق سیاه چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تفاوتهای ورق های روغنی و سیاه از نظر فرآیند تولید

اولین تفاوتی که میان ورق روغنی و سیاه وجود دارد و موجب اختلاف در ویژگی های آنها می ‌شود، وجود تفاوتهایی در فرآیند تولید آنهاست. ورق های سیاه محصول فرآیند نورد گرم بوده و در مقابل ورق های روغنی محصول فرآیند نورد سرد می باشند.

بر این اساس و با توجه به ویژگی های این فرآیندها، ورق های فولادی تولید شده توسط فرآیند نورد گرم که به ورق های سیاه شهرت دارند، دارای کیفیت کمتری نسبت به ورقه های تولید شده توسط فرآیند نورد سرد یا ورق های روغنی می باشند. به طور معمول ورق های سیاه بلافاصله پس از از فرایند نورد در پروسه تولید قرار گرفته و نیازی به گرمایش مجدد آنها نمی باشد.

پس از تولید هنگامی که آنان را سرما دهی می کنند حجم آنها نیز کم می شود، از این رو می ‌توان گفت میزان کنترل بر تغییر سایز و شکل ورق های فولادی سیاه نسبت به ورق های روغنی کمتر است.

عموما عملیات نورد ، به منظور کاهش ضخامت فلز صورت می گیرد. در فرآیند نورد، فاصله بین غلطک ها را طوری به صورت دقیق تنظیم می کنند که شکاف غلطکی مناسب برای دستیابی به کاهش ضخامت مطلوب به دست آید.

در فرآیند نورد گرم شمش و تختال را از قفسه های مختلف نورد عبور می دهند و بسته به برنامه ریزی تولید، آنها را به ورق، میلگرد، ریل، مفتول لوله و سایر مقاطع تبدیل می کنند. در فرآیند نورد سرد، محصولات تولیدی نورد گرم را به عنوان ماده اولیه وارد فرآیند کرده و محصولاتی چون تسمه، فویل و ورق را با کیفیت و دقت بالا و با داشتن خواصی چون استحکام مکانیکی مناسب و سطح صاف و صیقلی تولید می کنند. میزان دقتی که در زمینه کنترل ابعاد در فرآیند نورد سرد صورت می ‌گیرد بسیار بالاتر از نورد گرم است.

قطعات مورد نیاز برای فرایند تولید ورق روغنی و سیاه

در فرآیند نورد از دستگاه پیچیده ای شامل یاتاقان ها، غلتک ها، محفظه های نگهداری قطعات، محرک برای اعمال نیرو به غلتک ها و سیستم کنترل سرعت آن ها، استفاده می شود. سازه این دستگاه باید بسیار صلب بوده و تحمل نیروهای درگیر در فرآیند نورد که به چند هزار تن می رسد را داشته باشد.

در فرآیند نورد سرد، قطر غلتک باید کوچک تر از میزان کاهش ضخامت در فرآیند باشد، در غیر این صورت غلتک ها در اثر نیروی زیاد نورد تخت شده و عملیات کاهش ضخامت با مشکل مواجه خواهد شد. اما از طرف دیگر غلتک های کوچک در معرض نیروهای نورد به خم شدگی دچار شده و به همین علت امکان تولید ورق با ضخامت یکسان از دست می رود.

بدین منظور از یک سری غلتک با قطر بزرگ به عنوان تکیه گاه غلتک نورد استفاه می کنند که به غلتک پشتیبان معروفند. به طور معمول در کارگاه های تولیدی یک غلتک نورد که به غلتک کار معروف است با دو غلتک پشتیبان نگهداری شده و در هر قفسه نگهداری، مجموعا 6 علتک استفاده می شود.

ورق روغنی و ورق سیاه چه تفاوت هایی با هم دارند؟ | ایران فرمینگ

تفاوت ورق های سیاه و روغنی از نظر کیفیت

به طور معمول ورق های روغنی که محصولات فرآیند نورد سرد هستند، از سطح بالاتری از کیفیت در زمینه پوشش سطحی برخوردارند و سطحی کاملاً صاف، یکدست و و با کیفیت مناسب دارند. در مورد میلگرد ها، تولیداتی که با نورد سرد حاصل می شوند دارای سختی بالاتری نسبت به تولیدات نورد گرم می باشند.

اما در مورد ورق های فولادی این موضوع برعکس است و با توجه به اینکه کربن موجود در ورق های نورد گرم بیشتر است، آنان از ورق های روغنی که حاصل فرآیند نورد سرد هستند، سخت تر می باشند. از این رو می توان ورق های سیاه را دارای استحکام بیشتری نسبت به ورقه های روغنی دانست.

این مقاله را نیز حتما بخوانید: با روش گالوانیزاسیون سرد آشنا شوید

تفاوت ورق روغنی و ورق سیاه از نظر سایز

در فرایند نورد گرم محصول خروجی که ورق سیاه می باشد، از نظر ابعاد بسیار متغیر بوده و چندان دقیق نمی باشد و از سطحی نسبتاً خشن برخوردار است. به طور معمول در در طی فرآیند نورد گرم ضخامت ورق از ۲۵ میلیمتر به ۶ میلیمتر کاهش پیدا کرده و اگر محصول نازک بوده و ضخامتی تا ۶ میلیمتر داشته باشد به دور محوری پیچانده شده و کویل های ورق که ماده اولیه فرآیند نورد سرد میباشند را تشکیل می دهد.

اما در نورد سرد محصول فرآیند از تلورانس کمتری در زمینه ابعاد و ضخامت برخوردار بوده و با پرداخت سطح بسیار مناسب، محصول مرغوب تری خواهد بود.

تفاوت ورق روغنی و ورق سیاه از نظر قیمت

به طور معمول ورق های سیاه که حاصل عملیات نورد گرم هستند، از ورق های روغنی که محصول عملیات نورد سرد هستند ارزان تر می باشد. مشاهدات میدانی نشان می دهد که ورق های تولید شده از فرآیند نورد سرد اعم از ورق های روغنی و گالوانیزه تا دو برابر قیمت ورق های سیاه می توانند در بازار ارزش داشته باشند. دلیلی که برای موضوع ذکر می شود پیچیدگی فرآیند تولید در عملیات نورد سرد است

مزایا و معایب ورق های روغنی و سیاه

برای هر یک از انواع ورق های روغنی و سیاه که محصول فرآیند نورد سرد و گرم هستند، می توان مزایا و معایبی برشمرد. اولین مورد که جزوه معایب نورد گرم و مزایای نورد سرد به شمار می‌ رود، دقت در ابعاد محصول تولید شده است. به طور معمول ورق های سیاه که محصول فرآیند نورد گرم هستند از ابعاد چندان دقیقی برخوردار نیستند، اما در فرآیند نورد که منجر به تولید محصول نهایی می شود، محصولات فرآیند از ابعادی دقیق تر برخوردار خواهند شد.

اما ورق های روغنی و گالوانیزه که از فرآیند نورد سرد به دست می‌ آیند، دارای اشکال محدودتری نسبت به ورق های سیاه بوده و تنها به شکل های مربع، مدور و مسطح می توانند تغییر شکل پیدا کنند. اما ورقهای سیاه نسبت به ورق های روغنی انعطاف پذیری بیشتر دارد و به همین علت می توان آنها را به اشکال مختلفی با تنوع بسیار بیشتر در آورد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *