کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت چیست؟!

در این پست به کاربرد ورق گالوانیزه  در صنایع مختلف در ایران وجهان میپردازیم .

۴ کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت:

۱-ساخت و ساز
۲-اتصالات فلزی
۳-لوازم آشپزخانه و منزل
۴-قطعات خودرو

 

فولاد ضد زنگ و کاربردهای آن به عنوان یکی از فلزات بسیار مفید در جهان ، بسته به نوع کاربری مورد نظر ، تحت عنوان های مختلفی از فرآیندهای ساخت فلز قرار دارند. خواص این نوع فلزات بسیار مطلوب است و همین امر آن ها را به یکی از پرکاربردترین فلزات موجود در بازار تبدیل می کند. بسته به صنعت ، فولاد ضد زنگ ممکن است به لوله ها ، اتصالات و موارد مشابه تبدیل شود تا متناسب با یک فرایند تولید خاص باشد.

به عنوان مثال ، وقتی صحبت از ورق های گالوانیزه می شود ، کاربردها می توانند از وسایل تزئینی ساده گرفته تا کاربردهای کاربردی تر در صنعت ساخت و ساز باشند.

در حالی که انواع مختلفی از فلزات وجود دارد که می توانند به صورت ورق درآیند ، فولاد معمولاً متداول ترین نوع است. این فلز ، بسیار قابل انعطاف است و می تواند خصوصیات فیزیکی آن را تغییر دهید تا بتواند ویژگی های ماده را کاهش یا بهبود بخشد.

به بیان ساده ، فلزات ورق گالوانیزه به فلزاتی گفته می شود که فرآیندهای ساخت گسترده ای را پشت سر گذاشته اند ، بنابراین می توان آنها را مسطح کرد و سپس با یک لایه محافظ از فلز روی ذوب شده پوشش داد.

 

از این صفحه هم حتما دیدن فرمایید : مشاوره، فروش و استعلام قیمت انواع ورق گالوانیزه

ساخت و ساز

همانطور که قبلاً اشاره شد ، ورقهای فلزی تحت فشار زیادی قرار می گیرند تا شکل آنها به شکل دلخواه درآید. آنها معمولاً با چنین نامی تعیین می شوند زیرا ضخامت آنها زیر 6 میلی متر است. وقتی ورق های فلزی مانند فولاد فرایند گالوانیزه را طی کرده اند ، می توانند از طیف گسترده ای از مصارف ساختمانی مانند سایبان ، قاب های ساختمان ، نرده ها ، مسیرهای پیاده روی و موارد مشابه استفاده کنند.

برای ارائه مثالی ملموس تر ، می توان بررسی کرد که چگونه ورق های فلزی می توانند روی سایبان ها اعمال شوند. هدف اصلی سایبان ایجاد سایه و محافظت در برابر آفتاب و سایر موارد در معرض قرار گرفتن در معرض عناصر است. استفاده از ورقهای فولاد گالوانیزه در سایبان یک انتخاب هوشمندانه است زیرا خصوصیات آن به منظور تولید ماده ای کاملاً محافظ که بتواند در برابر خوردگی بالا مقاومت کند دستکاری شده است.

ورق های فلزی که در کنار وسایل سایبان دیگر ساخته شده اند در مقایسه با انواع دیگر سایبان های کم چگال مانند پارچه دوام بیشتری دارند. از طرف دیگر ، فلزات ورق فولاد گالوانیزه می توانند شکل بیشتری بگیرند بعلاوه ، این نوع مواد می توانند فشار ، یا هر نوع هوازدگی را که می تواند ظاهر آن را تخریب کند ، تحمل کنند.

کاربرد گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت ساختمان آن را در این سال ها به مهم ترین عنصر تبدیل کرده است.

اتصالات فلزی

ورقهای فلزی گالوانیزه همچنین می توانند همراه با انواع دیگر اتصالات فلزی مانند میخ ، مهره و پیچ و مهره استفاده شوند. این نوع برنامه ها معمولاً به منظور افزودن لایه پشتیبانی دیگر به انواع مختلف اتصالات فلزی مورد استفاده قرار می گیرند.

این کاربرد خاص در مورد مبلمان مبتنی بر فولاد ضد زنگ بیشتر مشهود است. اگرچه این ماده به خودی خود با دوام ، پایدار و دارای خواصی است که می تواند از اکسیداسیون جلوگیری کند ، اتصالات ورق فولادی می توانند پشتیبانی بیشتری داشته باشند.

آنها می توانند هنگام اتصال پایه های میز به یکدیگر ، به عنوان مثال ، در کل فرایند مونتاژ مبلمان از فولاد ضد زنگ استفاده شوند. این تلاش به دلیل ویژگیهای سبک ورق فلز ضد زنگ که می تواند به شکل دلخواه درآید ، کار سختی نیست.

در یک کاربرد دیگر ، از فلزات ورق فولاد ضد زنگ همچنین می توان در پشتیبانی بیشتر از نردبان ها استفاده کرد – خواه در فولاد ضد زنگ ساخته شده باشند و یا به سادگی از مواد چوبی ساخته شده اند. اتصالات فلزی مانند پیچ ​​و مهره می توانند به راحتی از بین این ورق های فولاد ضد زنگ که بسیار کار می کنند سوراخ کنند ، بنابراین می توانند در جای خود قرار بگیرند.

کاربرد گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت لوازم آشپزخانه و منزل

جدا از هدف برای اضافه کردن یک لایه پشتیبانی ، ورقهای گالوانیزه همچنین می توانند در انواع آشپزخانه و لوازم خانگی استفاده شوند. اگرچه تأکید زیادی بر کاربردهای ورقهای فولاد گالوانیزه شده است ، اما باید درک شود که ورقهای فلزی را می توان با استفاده از مس ، آلومینیوم یا برنج تولید کرد. به طور خاص ، ورقهای فلزی آلومینیوم گالوانیزه هنگام ساخت تیغه های فن از کاربردهای گسترده ای برخوردار می شوند.

مشابه فولاد و شاید حتی تا حد زیادی ، آلومینیوم ماده ای سبک است. این امر همچنین آن را به یکی از متنوع ترین و قابل انعطاف ترین فلزات در جهان تبدیل کرده است. استفاده از فلزات ورق آلومینیوم گالوانیزه به عنوان تیغه فن یک انتخاب منطقی است زیرا این ماده به راحتی می تواند به اشکال مختلف برش داده شود. علاوه بر این ، لایه روی اضافی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی مواد ایجاد می کند ، و باعث می شود تیغه های فن بیشتر از تیغه های فن پلاستیکی دوام بیاورند ، فقط به عنوان مثال:

از این نوع ورقهای فلزی همچنین می توان در وسایل تولیدی مانند مایکروویو و توسترهای اجاق گاز استفاده کرد. به طور خاص ، می توان آنها را به عنوان سینی فر یا انواع دیگر سینی آشپزخانه استفاده کرد.

کاربرد ورق گالوانیزه در صنعت قطعات خودرو

در ساخت اتوموبیل ، ورق های فولادی گالوانیزه بسیار مفید هستند. مشابه آنچه قبلاً گفته شد ، این ماده بسیار کار آمد و همه کاره را می توان به انواع مختلف اشکال در اندازه ها و ابعاد مختلف تقسیم کرد. این ویژگی باعث می شود تولید انبوه ورق های فولادی برای قطعات خودرو برای تولیدکنندگان خودرو کاربرد بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال ، بسته به نوع شکل ، می توان از آنها در شاسی ، بدنه اتومبیل یا اتصالات درب استفاده کرد.

برای اینکه مفصل تر در ارتباط با این موضوع بدانید مقاله کاربرد ورق گالوانیزه در خودرو سازی را مطالعه نمایید.

از آنجا که این ماده گالوانیزه است ، هر تولید کننده خودرو می تواند تضمین کند که بدنه وسیله نقلیه حاصل در برابر بسیاری از تغییرات فیزیکی ناخواسته مانند خوردگی ، هوازدگی یا اکسیداسیون مقاوم است.

 

کاربرد گالوانیزه

کاربرد ورق گالوانیزه در صنایع ماشین سازی بسیار متنوع است .

 

اگرچه راهنمای ساده فوق در مورد مفید بودن ورقهای گالوانیزه می تواند جامع و گسترده نباشد ، اما امیدوارم ایده ای برای شما ایجاد کند که چرا این محصول فلزی انتخاب خوبی برای بسیاری از صنایع است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *