گالوانیزه چیست ؟ نحوه تولید آن و استفاده آن در صنایع مختلف

در این مقاله ( گالوانیزه چیست ) می پردازیم :

گالوانیزه چیست ؟

 

گالوانیزه سازی یا گالوانیزه سازی ، فرایندی ساختنی است که در آن یک پوشش روی روی فولاد یا آهن قرار می گیرد تا از آن محافظت کرده و از زنگ زدگی جلوگیری کند. چندین فرآیند گالوانیزه در دسترس است ، اما متداول ترین روش ارائه شده و مورد استفاده گالوانیزه گرم می باشد.

فولاد گالوانیزه به دلیل دوام طولانی که از استحکام و شکل پذیری فولاد به همراه محافظت در برابر خوردگی پوشش روی و آهن دارد ، از محبوب ترین انواع فولاد است. روی با عمل به عنوان سدی در برابر عناصر خورنده ، از فلز پایه محافظت می کند و خاصیت فداکارانه بودن پوشش منجر به تولید یک محصول فولادی با دوام و با کیفیت می شود.

این تطبیق پذیری باعث می شود تا در انواع پروژه ها و صنایع از جمله کشاورزی ، خورشیدی ، خودرو ، ساخت و ساز و غیره قابل استفاده باشد. در زیر ، هدف ما ارائه توصیف جامعی از نحوه پردازش فولاد گالوانیزه ، روشهای مختلف گالوانیزه ، مزایای آن و نحوه استفاده از آن در این صنایع مختلف است.

 

گالوانیزه چیست

گالوانیزه چیست

 

مراحل فرآیند گالوانیزه به شرح زیر است:

فولاد در محلول چربی زدایی تمیز می شود
پس از تمیز شدن ، فولاد با قرار گرفتن در یک گلدان اسید سولفوریک گرم غرق می شود
سپس فولاد در یک محلول آبی (به طور معمول کلرید روی – آمونیوم) انتشار می یابد
و ، فولاد از طریق غوطه وری در یک گودال روی مذاب گالوانیزه می شود
پس از آن ، فولاد از نظر سازگاری و پوشش کامل بررسی می شود
یک کارگر با استفاده از تجهیزات ایمنی کامل ، حمام روی مذاب را بهم ریخته و شمشهای روی را در پیش زمینه قرار می دهد.

مزایای استفاده از فولاد  گالوانیزه چیست ؟

بسیاری از صنایع مختلف از فولاد گالوانیزه در درجه اول استفاده می کنند ، زیرا مزایای آن برای صنایع از مزایای گسترده ای برخوردار است ، از جمله:

هزینه اولیه پایین در مقایسه با اکثر فولادهای دیگر. علاوه بر این ، فولاد گالوانیزه بلافاصله آماده استفاده هنگام تحویل است. این آماده سازی اضافی سطح ، بازرسی ، رنگ آمیزی / پوشش و غیره نیاز ندارد که باعث شود شرکت ها هزینه بیشتری را برای کار خود صرف کنند.

عمر طولانی تر. با گالوانیزه ، انتظار می رود که یک قطعه فولاد صنعتی در محیط های متوسط ​​بیش از 50 سال دوام داشته باشد و با قرار گرفتن در معرض آب شدید می تواند بیش از 20 سال دوام بیاورد. بدون نیاز به تعمیر و نگهداری. افزایش دوام محصول نهایی فولاد ، قابلیت اطمینان محصول را نیز افزایش می دهد.

مقاومت در برابر زنگ زدگی از روی روی. عناصر آهن موجود در فولاد به طرز باورنکردنی در معرض زنگ زدگی قرار دارند ، اما افزودن روی به عنوان یک بافر محافظ بین فولاد و هرگونه رطوبت یا اکسیژن عمل می کند. فولاد گالوانیزه بسیار محافظ است ، از جمله گوشه های تیز و فرورفتگی هایی که نمی توان آنها را با سایر پوشش ها محافظت کرد ، در نتیجه در برابر آسیب مقاوم است.

روشهای مختلف گالوانیزه کردن

 

همانطور که در بالا گفته شد ، چندین فرآیند مختلف برای فولاد گالوانیزه وجود دارد.

گالوانیزه گرم

اولین و اصلی ترین روش برای گالوانیزه ، گالوانیزه گرم است. روند کار بسیار شبیه آنچه که از نام آن پیشنهاد می شود است! در این روش ، فولاد یا آهن در یک استخر ذوب روی غوطه ور می شود که دمایی را در حدود 860 درجه فارنهایت (460 درجه سانتیگراد) حفظ می کند. این حمام مذاب پیوند متالورژی بین روی و فلز دریافت کننده را آغاز می کند. پس از بیرون آمدن فلز از حمام ، در برابر قرار گرفتن در معرض جو واکنش نشان می دهد و روی خالص با اکسیژن مخلوط می شود و اکسید روی ایجاد می کند. اکسید روی بیشتر به دی اکسید کربن واکنش داده و کربنات روی تشکیل می دهد که پوشش محافظ نهایی روی ماده را تشکیل می دهد.

 

روش گالوانیزه داغ یک انتخاب اقتصادی است که می تواند به سرعت در هر دو شکل ساده و پیچیده اجرا شود.

مواد پوشش داده شده جدید را می توان به روشی مشابه مواد بدون روکش کار و ماشین کاری کرد. از فولاد گالوانیزه می توان در کاربردهای دمای بالا تا 392 درجه فارنهایت استفاده کرد ، اما استفاده در دمای بالاتر از آن سطح باعث لایه برداری لایه کربنات روی می شود.

 

 

گالوانیزه چیست

گالوانیزه چیست

 

گالوانیزه شدن

گالوانیزه شدن نتیجه ترکیب فرآیندهای بازپخت و گرم شدن گالوانیزه به منظور تولید پوشش تخصصی روی فولاد است. فرآیند گالوانیزه سازی از طریق بازپخت فوری و داغ انجام می شود که باعث ایجاد رنگ خاکستری مات می شود.

فولاد گالوانیزه یک محصول آلیاژی روی و آهن است ، جایی که فلز پایه توسط فرآیند غوطه ور شدن گرم پوشش داده می شود ، سپس گرم می شود تا آلیاژ بین پوشش روی مذاب و ماده فولاد پایان حاصل یک سطح مات کننده است. فولاد گالوانیزه منجر به جوشکاری می شود و سطح برای چسبندگی رنگ بسیار عالی است.

 

پیش گالوانیزه

همچنین مشابه روش گالوانیزه گرم می باشد ، اما در اولین مرحله تولید انجام می شود. پیش گالوانیزه فرآیندی است که شامل نورد ورق فلز از طریق ماده تمیز کننده برای پر کردن سریع مواد برای گالوانیزه است. سپس ، این فلز از داخل استخر روی مایع مذاب عبور داده می شود و بلافاصله پس زده می شود. مزیت اصلی این روش این است که می توان سیم پیچ های ورق فولاد را به سرعت در مقیاس بزرگ با پوشش یکپارچه نسبت به روش سنتی غوطه وری گالوانیزه کرد.

 

الکتروگالوانیزه کردن

منحصر به فردترین این روشها ، الکتروگالوانیزه شامل غوطه وری مواد در یک گودال مذاب روی نیست. در عوض ، یک جریان الکتریکی به محلول الکترولیتی وارد می شود که روی فولاد اعمال می شود و باعث کاهش یونهای روی مثبت به فلز روی می شود – سپس روی فولاد با بار مثبت رسوب می کند. مانند قبل از گالوانیزه سازی ، این روش به طور معمول در اولین مرحله تولید انجام می شود.

 

چه صنایعی از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند؟

از فلزات گالوانیزه در همه جا استفاده می شود!

بدنه اتومبیل ها و بسیاری از دوچرخه ها از فلزات گالوانیزه ساخته شده اند. برخی از لوله های آب آشامیدنی هنوز از فولاد گالوانیزه ساخته می شوند. . مهره ها ، پیچ ها ، ابزارها و انواع سیم ها اکنون گالوانیزه شده اند زیرا فرآیندی ارزان است و به افزایش طول عمر فلز کمک می کند!

به ویژه فولاد گالوانیزه اغلب مواردی است که در ساختمانهای مدرن “اسکلت فلزی” استفاده می شود. از فولاد گالوانیزه همچنین برای ایجاد سازه هایی مانند بالکن ، ایوان ، راه پله ، نردبان ، راهرو و موارد دیگر استفاده می شود. نرده ها ، سقف ها ، مسیرهای پیاده روی در فضای باز ، اینها همه گزینه های عالی برای فلز گالوانیزه هستند!

صنایع بادی و خورشیدی

پروژه های خورشیدی پس از نصب باید گردش کار مداوم داشته باشند و هرگونه تعمیر و نگهداری منجر به اختلال در سرویس (از دست دادن درآمد) می شود. این بدان معنی است که فولادهای گالوانیزه گرم غوطه ور در پروژه های خورشیدی به دلیل محافظت در برابر خوردگی محبوب هستند. همچنین به دلیل سازگاری با محیط زیست بسیار محبوب است زیرا تولید گازهای گلخانه ای نمی کند و دهه ها بدون تعمیر و نگهداری را تضمین می کند. به عنوان مثال ، این اغلب در صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا تجهیزات در معرض خوردگی آسان قرار دارند و تقاضا برای تجهیزات مقاوم تر و مقاوم تر را ایجاد می کنند. فولاد گالوانیزه حفره گرم محافظت در برابر خوردگی را ایجاد می کند که می تواند اغلب ده ها سال طول بکشد ، حتی اگر در معرض محیط سخت کشاورزی قرار گیرد.

 

از این مقاله هم حتما دیدن فرمایید : ورق گالوانیزه

 

صنعت خودرو

گرچه تا دهه 1980 فقط در مدل های لوکس استفاده می شد ، اما امروزه استفاده از بدنه های روکش دار برای اتومبیل در صنعت خودرو امری عادی است. “بدنه سفید” یک ماشین حدود 80٪ از بدنه را تشکیل می دهد ، همه از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند. مقاومت در برابر زنگ زدگی فولاد گالوانیزه همچنین ابزار بازاریابی خوبی برای صنعت خودرو است زیرا می تواند “ضمانت های ضد زنگ زدگی” را به مشتریان ارائه دهد.

 

صنعت ساخت و ساز

چه از نظر مسکونی و چه از نظر تجاری ، دوام فولاد گالوانیزه باعث محبوبیت آن در صنعت ساخت بیش از یک قرن شده است. همچنین به دلیل زیبایی شناسی برای ساخت انتخاب شده است. ‘درخششی’ که فولاد گالوانیزه فراهم می کند به آن احساس معاصر می دهد و در طراحی های مدرن معماری محبوب است. همچنین ، این فقط برای قطعات بزرگ سازه ای استفاده نمی شود بلکه مواردی مانند ، ناودانها ، ریل ها ، لوله ها ، تیرها و موارد دیگر است.

صنعت ارتباطات از راه دور

خطوط تلفن کار تعمیر و نگهداری آسان نیستند ، بلند هستند و اغلب دسترسی به آنها دشوار است. از فولاد گالوانیزه گرم می توان در سیم کشی تلفن و جعبه تجهیزات استفاده کرد که خطر آسیب و نیاز به تعمیر و نگهداری را به طور کلی کاهش می دهد.

امیدوارم از خواندن این مقاله( گالوانیزه چیست ) لذت برده باشید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.