آیا صادرات فولاد کشور هند افزایش پیدا می‌کند؟

به گزارش خبرگزاری های داخلی و خارجی، پکن تولید فولاد را محدود کرده است و قصد دارد سطح تولید خود در سال ۲۰۲۱ را نسبت به سال گذشته ثابت نگه دارد و در همین راستا عوارض صادراتی را افزایش داده و تخفیف مالیاتی برخی محصولات فولادی را حذف کرده است.

Rao در این باره گفت: فضایی که از چین باقی مانده که کسی باید آن را پر کند؛ بنابراین این یک فرصت عالی برای کشورهایی مانند هند است.

از ۵۵ میلیون تن فولاد که چین در سال گذشته صادر کرد، بیش از ۴۰ میلیون تن آن به بازارهای آسیایی، خاورمیانه و افریقا رفت که به راحتی توسط تأمین‌کنندگان هندی قابل سرویس‌دهی است.

وی افزود: در حالی که ژاپن، کره جنوبی و روسیه نیز فولاد صادر می‌کنند، این کشورها با کاهش فعلی صادرات از چین یا کاهش احتمالی آن در آینده همگام نیستند.

شرکت‌های فولادی هندی از افزایش تقاضای صادراتی از سال گذشته به دلیل افزایش هزینه‌های بین‌المللی برای زیرساخت‌ها سود برده‌اند. صادرات نیز سهم خوبی از فروش را در موج دوم کووید ۱۹ در اوایل امسال به خود اختصاص داد.

صادرات فولاد هند در سال مالی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ حدود ۱۰/۷۸ میلیون تن بوده است، در حالی که این میزان در سال قبل از آن حدود ۸/۳۶ میلیون تن و در آوریل تا ژوئن امسال ۳/۵۶ میلیون تن بوده است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *