با توليد كنندگان پیشرو ورق گالوانيزه در ایرانی آشنا شوید

توليد كنندگان پیشرو  ورق گالوانيزه ایران که بیشترین سهم در تولید ورق های فولادی از جمله : ورق گالوانیزه ، ورق رنگی و غیره را دارند در این مقاله خدمت شما معرفی می کنیم. می دانیم که صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان و خودروسازی که به صنایع مادر شهرت دارند، به فلزات به ویژه آهن و فولاد نیاز فراوان دارند.

با صنعتی تر شدن کشورها از جمله کشور ما، استفاده از این فلزات سال به سال رو به گسترش است و به همین جهت از بین بردن ضعف این فلزات که خوردگی و زنگ زدگی در برابر عوامل محیطی همچون رطوبت و اکسیژن هوا می باشد، دغدغه فعالین صنایع فلزی به شمار می رفته است.

به علت افزایش مقاومت فلزات به ویژه فولاد و آهن در برابر این عوامل محیطی توسط روش گالوانیزاسیون، استفاده از ورق گالوانیزه در صنایع مختلف افزایش پیدا کرده است. سالهاست در سراسر دنیا  کارخانه‌ های صنایع فلزی، از فناوری ساخت ورق های گالوانیزه برخوردار بوده اند و این ورق ها به کشور ما نیز وارد می شده است.

خوشبختانه کارخانجات متعددی در کشور ایران نیز فناوری گالوانیزاسیون را به دست آورده اند و توانسته اند ورق های گالوانیزه تولید داخل را با کیفیت مناسب به بازار عرضه کنند. کیفیت رقابتی تولیدات برخی از این کارخانه ها موجب شده که حتی قابلیت صادرات به ویژه به کشورهای همسایه برای آن ها وجود داشته باشد.

در این مقاله که در وبسایت ایران فرمینگ نوشته شده است به معرفی برخی از این کارخانه ها می پردازیم و با مطالعه آن می توانید با 4 کارخانه پیشرو تولید کننده ورق گالوانیزه ایران آشنا شوید.

توليد كنندگان پیشرو صنایع گالوانیزاسیون

صنایع گالوانیزاسیون به طور معمول در دنیا به سه بخش عمده تقسیم بندی می شوند که این سه بخش عبارتند از: گالوانیزاسیون ورق به صورت پیوسته، گالوانیزاسیون عمومی و گالوانیزاسیون سیم و لوله.

در اغلب موارد خطوط گالوانیزاسیون ورق به صورت پیوسته از روش پوشش دهی حوضچه داغ روی استفاده می کنند و تقریباً ۱۷ درصد از خطوط گالوانیزاسیون نیز با روشهای گالوانیزاسیون الکتریکی به تولید محصولات گالوانیزه می پردازند.

در سال ۲۰۰۳ حدود ۳۶۲ خط گالوانیزاسیون به روش حوضچه داغ روی درس ۶۱ کشور جهان جهان در حال فعالیت و ۴۳ خط دیگر نیز در حال ساخت و طراحی بوده است. همچنین ۸۷ هفت خط گالوانیزاسیون نیز که به روش الکتریکی فعالیت می کنند در در مرحله ساخت قرار داشته است.

به علت بالا بودن نیاز صنعت به انواع محصولات تولیدی خطوط گالوانیزه از جمله ورق ها، اکثر کشورهای دنیا به فکر افزایش ظرفیت تولید خود در این زمین افتاده اند و کشور ما نیز از این قافله عقب نمانده و در حال حاضر دارای کارخانجات متعددی در زمینه تولید ورقهای گالوانیزه می باشد.

مهمترین کارخانجات تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران عبارتند از کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه فولاد هفت الماس، کارخانه فولاد امیر کبیر کاشان و کارخانه ورق خودرو شهرکرد. در ادامه بیشتر بار این چهار کارخانه پیشرو تولید کننده ورق گالوانیزه ایران آشنایی پیدا خواهید نمود.

 

این مقاله را نیز حتما بخوانید :انواع ورق رنگی و روش ساخت ورق رنگی

توليد كنندگان پیشرو شرکت فولاد مبارکه اصفهان 

شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین توليد كننده ورق گالوانيزه در ایران می باشد . به جرات می توان شرکت فولاد مبارکه اصفهان را مشهورترین شرکت فعال در زمینه تولید آهن و فولاد در ایران دانست. این شرکت در زمینه تولید انواع ورق های فولادی در ضخامت های مختلف از ۰.۱۸ تا ۱۶ میلیمتر به روشهای نورد گرم و سرد نیز فعالیت داشته و همچنین این به تولید کلاف نیز می پردازد.

با توجه به میزان نیاز روز افزون صنایع مختلف کشور و همچنین توجه بیشتری که در سال های اخیر به تولید ملی مبذول داشته شده است، در صنایع خودروسازی، ساختمان سازی، لوازم خانگی و ورق شیروانی و … که در داخل کشور به فعالیت و تولید می‌پردازند، از محصولات ورق گالوانیزه شرکت فولاد مبارکه اصفهان آن به شکل قابل توجهی استفاده می گردد.

۴ کارخانه پیشرو تولید کننده ورق گالوانیزه ایران آشنا شوید

روش تولید در فولاد مبارکه اصفهان

در روش تولید ورق گالوانیزه از طریق غوطه وری گرم در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، غوطه وری گرم به صورت مداوم صورت گرفته و در پایان پروسه تولید، ورقی به صورت کلاف سرد خام حاصل میگردد که ضخامت آن درمحدوده ۳۵% تا ۲ میلی متر و عرض آن از ۷۵۰ تا ۱۵۱۰ میلیمتر می باشد. قطر داخلی کلاف خروجی از پروسه تولید، بین ۵۰۸ تا ۶۱۰ میلی متر و قطر خارجی آن نیز بین ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر می باشد.

به طور معمول وزن کلاف تولیدی ورق گالوانیزه که توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان به بازار عرضه می شود بین ۳ تا ۲۰ تن می باشد. میزان پوشش گالوانیزه قرار گرفته روی هر دو سطح ورق نیز بین ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم در مترمربع می باشد. همچنین در تولیدات این شرکت لایه روغن به کار رفته نیز نهایتاً در حد دو گرم بر متر مربع تعریف شده است.

در حال حاضر ظرفیت تولید ورقهای گالوانیزه در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان چیزی حدود ۲۰۰۰۰۰ هزار تن در سال می باشد. در بازار می توان ورق های گالوانیزه تولید شده توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان را در دو نوع معمولی و بهبود یافته مشاهده نمود که تفاوت بین این دو نوع کیفیت ظاهری سطح ورق ها می باشد.

در این شرکت انواع ورقهای تولیدی ورق نورد گرم که به ورقه‌های سیاه معروفند و ورق های تولیدی نورد سرد که اعم از ورق های گالوانیزه و ورق های روغنی می باشند برای کاربردهای مختلفی از جمله ساخت سازه های مختلف ساختمان ها، پل ها و نظایر آنها، تولید خودرو و به ویژه ساخت قطعات بدنه و شاسی آن، ساخت کشتی، سازه‌های دریایی همچون اسکله ها و …، تولید لوله های انتقال نفت و گاز و همچنین تولید مخازن تحت فشار و کپسولهای خانگی تولید می شوند.

ویژگی های ورق گالوانیزه تولید شده در شرکت فولاد مبارکه اصفهان

از ویژگی های ورق گالوانیزه تولید شده در شرکت فولاد مبارکه اصفهان می توان به استحکام بالا، مقاومت مناسب در برابر ضربه، جوش پذیری خوب، کیفیت مناسب سطوح، کیفیت خوب داخلی، مقاومت مناسب در برابر خستگی، و همچنین درصد پایین ناخالصی های غیرفلزی اشاره نمود. کیفیت بالای محصولات این شرکت در کنار قیمت مناسب و منصفانه آنها موجب شده که شرکت فولاد مبارکه اصفهان به تولیدکننده برتر ورقهای گالوانیزه و به ‌طورکلی ورق های فولادی در کشور تبدیل شود.

شرکت صنایع هفت الماس

یکی دیگر از توليد كنندگان پیشرو توليد كننده ورق گالوانيزه در کشور شرکت صنایع هفت الماس می باشد که در سال ۱۳۷۵ به طور تخصصی با هدف تولید انواع ورق های فولادی به ویژه ورق های فولادی ضد زنگ و گالوانیزه تاسیس شد و در حال حاضر ظرفیت تولید آن به بیش از ۱۰۰ هزار تن رسیده است. این شرکت هم اکنون حدود ۱۵ درصد از بازار فولاد کشورمان را تامین می نماید.

یکی از با کیفیت ترین ورق های تولیدی در ایران متعلق به شرکت هفت الماس بوده و این شرکت برای تولید آن موفق به اخذ نشان استاندارد ملی و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ۲۰۰۸ نیز شده است. شرکت صنایع هفت الماس به تکمیل چرخه تولید خود نیز توجه خاصی داشته و در حال حاضر به تولید ورق رنگی، ورق گالوانیزه ضخیم، و ورق نورد گرم نیز پرداخته است.

این شرکت نیز به مقوله کنترل کیفیت توجه خاصی داشته و به مانند شرکت فولاد مبارکه اصفهان، آزمایشگاه های کنترل کیفیت مجهزی را در نظر گرفته است تا بتواند همواره روی میزان کیفیت محصولات خود تسلط کافی داشته باشد و محصولاتی با کیفیت یکسان و بدون افت و خیز را به بازار ارائه نماید.

در حال حاضر محصولات شرکت فولاد صنایع هفت الماس به دو صورت رول و شیت در بازار موجود هستند که ضخامت محصولاتی که به صورت رول ارائه می‌ شوند بین 0.13 تا ۲ میلی متر بوده و عرض آن بین ۶۰۰ هزار و ۱۲۵۰ میلی متر می باشد و نهایتاً  وزنی حدود ۲۵ تن دارند. محصولاتی که به صورت برش خورده یا شیت به بازار ارائه می شوند نیز ضخامتی بین ۰.۱۳ تا ۲ میلی متر و عرضی بین ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ میلیمتر دارند، اما تفاوت آنان با نوع رول این است که طول این محصولات می تواند حداکثر تا ۳۰۰۰ میلی متر باشد.

شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

۴ کارخانه پیشرو تولید کننده ورق گالوانیزه ایران آشنا شوید

از دیگر توليد كنندگان پیشرو  که در زمینه توليد كننده ورق گالوانيزه در کشورمان فعالیت دارد، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان است که در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی به منظور تولید ورق های گالوانیزه از روش غوطه وری گرم مداوم راه اندازی شد و خط تولید آن در سال ۱۳۷۷ به بهره برداری رسید.

در حال حاضر این شرکت دارای خطوط نورد سرد تک قفسه، خط گالوانیزه، خط برش عرضی و همچنین خط اسید شویی و بازیافت می باشد و محصولاتی همچون ورق گالوانیزه، ورق اسید شویی و ورق سرد آنیل شده را به بازار ارائه می نماید.

ورق های گالوانیزه تولید شرکت امیرکبیر کاشان به سه شکل کلاف، ورق های مسلح، و همچنین ورق های فرم دار به مشتریان در بازار ارائه می گردند که ضخامت کلافهای گالوانیزه بین ۰.۲۵ تا ۱.۵ میلیمتر، ضخامت ورق های مسلح بین ۰.۲۵ تا ۱.۲ میلیمتر، و ضخامت ورقهای فرم دار بین ۰.۴ تا ۰.۸ میلیمتر می باشد.

این شرکت توليد كننده ورق گالوانيزه نیز همانند دو شرکت قبلی به کنترل کیفیت محصولات خود مانند ورق رنگی اهمیت فراوانی می دهد و در راستای تامین محصولاتی مرغوب که نیاز داخل را تامین نموده و همچنین فرصت صادراتی مناسبی به دست آورد، آزمایشگاه های کنترل کیفیت در زمینه های شیمیایی، مکانیکی، و آزمون‌های متالورژیکی با بهترین و پیشرفته ترین امکانات را فراهم نموده است.

 

این مقاله را نیز حتما بخوانید : با روش گالوانیزاسیون سرد آشنا شوید

شرکت ورق خودرو شهرکرد

از دیگر توليد كنندگان پیشرو  در توليد كننده ورق گالوانيزه در ایران و اخرین ۴ کارخانه پیشرو تولید کننده ورق گالوانیزه ایران می‌ توان به شرکت ورق خودرو شهرکرد اشاره نمود که درصد بالایی از محصولات تولیدی توسط این شرکت معتبر، در صنعت خودروسازی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق های گالوانیزه تولید شرکت ورق خودرو شهرکرد به علت اینکه نیازهای صنعت خودروسازی کشور را به خوبی تامین می نمایند، از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و جای ورق های وارداتی مرود نیاز برای صنایع خودروسازی کشور را به خوبی پر کرده‌اند. ورق های گالوانیزه تولید این شرکت در برابر نمک های محلول در آب، آلودگی هوا، و رطوبت، مقاومت بالایی دارند و از استانداردهای بین المللی ورق های به کار رفته در بدنه خودرو تبعیت می کنند.

این شرکت مواد اولیه تولید ورق های گالوانیزه صنعت خودرو را از داخل و از شرکت فولاد مبارکه اصفهان تامین می ‌کند و محصولاتی با فرم پذیری بالا صافی، صیقلی بودن مناسب، رنگ پذیری قابل توجه، و همچنین نازکی مورد نیاز را به بازار ارائه می نماید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت روز انواع ورق فولادی و  آهنی  با شماره های گروه ایران فرمینگ تماس حاصل فرموده و از صفحه اینستاگرام ایران فرمینگ دیدن فرمایید.

شماره های تماس: 09121127787 – 09120414100

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.