ورق گالوانیزه تولید

راهنمای خرید ورق گالوانیزه

در این پست به راهنمای خرید ورق گالوانیزه به صورت جامع اشاره خواهیم کرد تا انتها این پست با ما همراه باشید :

ورق گالوانیزه به ورق هایی از جنس فولاد اطلاق می شود که با لایه ای از جنس روی پوشیده شده اند. این ورق ها به طور قابل ملاحظه ای در برابر زنگ زدن و خوردگی، مقاوم هستند .راهنمای خرید ورق گالوانیزه از آن جهت حائز اهمیت است که نیاز روز افزون مشتریان به خرید این نوع از ورق‌ها همواره گسترش یافته به همین دلیل راهنمایی هر چه بیش‌تر علاوه بر افزایش اطلاعات شما در این زمینه، می‌تواند خریدی مطمئن را برای شما به ارمغان بیاورد.

نکاتی که قبل از خرید ورق گالوانیزه باید دانست

قبل از خرید یک ورق گالوانیزه باید دانست که این مقطع فولادی روی اندود شده برای استفاده در کدام یک از صنایع به کار برده می‌شود. زیرا با توجه به ضخامت روی، کاربرد یک ورق با ورق دیگر فرق دارد. همچنین قطعاً در این زمینه شکل ظاهری ورق‌های گالوانیزه هم اهمیت فراوان دارد.
نکته‌ دیگر قیمت برندهای مختلف یا همان کارخانه تولید کننده مختلف با یکدیگر فرق می‌کند، پس این مورد هم بسیار حائز اهمیت می‌باشد که قیمت هر محصول چقدر است.
عوامل مختلفی روی قیمت مقاطع فولادی و از جمله ورق گالوانیزه تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال عرضه و تقاضا، هزینه مواد اولیه، حمل‌ونقل، کارخانه سازنده، ابعاد، ضخامت و وزن. قیمت جهانی فولاد، نرخ دلار و کیفیت می‌توانند در تعیین قیمت انواع ورق گالوانیزه نقش داشته باشند.

ورق گالوانیزه کارخانه

مشاوره و فروش تخصصی ورق گالوانیزه 

کیفیت ورق گالوانیزه بسیار مهم است !!

عوامل مختلفی در فرایند تولید ورق گالوانیزه دخیل هستند که می توانند در کیفیت این ورق ها موثر باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:
میزان پوشش لایه فلز روی در ورق‌های گالوانیزه بر کیفیت آن تاثیر‌گذار است. با توجه به کاربرد و نیاز خود باید کیفیت مناسب را انتخاب کنید. عوامل مختلفی روی کیفیت این ورق‌ها موثر هستند؛ به عنوان مثال سرعت سرد شدن ورق در فرآیند گالوانیزاسیون، میزان ضخامت پوشش لایه را تعیین می‌کند. برای اینکه ضخامت فلز روی از اندازه مجاز آن تجاوز نکند. باید شرایطی را فراهم آوردن که ورق گالوانیزه سریع سرد شود. برای مواردی که قرار است از ورق گالوانیزه در محیط‌های با قدرت پتانسیل خوردگی بالا استفاده شود. رنگ‌آمیزی ورق فولادی پس از گالوانیزاسیون ضروری به نظر می‌رسد.
علاوه‌بر این در برخی از موارد برای افزایش کیفیت ورق فولادی از ترکیب سایر عناصر مانند نیکل و آلومینیوم نیز استفاده می‌شود. همچنین برای کنترل ضخامت پوشش روی انجام تست‌های لازم با استفاده میکرومترها ضروری می‌باشند.

برای انتخاب برند ورق گالوانیزه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

از آنجایی که برندهای مختلف، کیفیت و ویژگی‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند، مهم است که پیش از خرید ورق گالوانیزه درباره آن تصمیم‌گیری کنید. به عنوان مثال در هنگام انتخاب ورق فولادی برای پوشش سقف و مصارفی که در معرض دید هستند، ظاهر ورق حائز اهمیت است. در حالی که برای ساخت یک مخزن گالوانیزه باید به میزان ضخامت لایه فلز روی توجه کرد.
همچنین برای مواردی که نیاز به پوشش‌های بالاتر است ورق‌های گالوانیزه چینی دارای پوشش ۱۸۰ یا ۲۷۵ گرم بر متر مربع نیز قابل تهیه است.

در فرایند تولید ورق گالوانیزه در صورت وجود ناخالصی در روی مصرف شده و همچنین سرعت فرایند سرد کردن ورق پس از گالوانیزه کردن، بر روی سطح ورق، اسپنگل یا گل می‌تواند تشکیل شود که ورق‌های گالوانیزه را از نظر ظاهری به سه دسته زیر تقسیم می‌کنند:

۱) گل درشت (Regular Spangle): ورق گالوانیزه کاشان و هفت الماس از این نوع است.

۲) گل ریز یا بدون گل(Zero Spanglr): ورق‌های تاراز و ورق خودرو از نوع بدون گل هستند.

ورق گالوانیزه انواع

انواع ورق‌‌های گالوانیزه موجود در ایران

ورق ‌های گالوانیزه بر طبق روش ساخت آن‌ها و همچنین بر اساس اینکه چه نوع ورق گالوانیزه شده است، به چند گروه تقسیم می‌شوند. گروه‌ بندی اول با توجه به وجود مقدار نا خالصی روی مصرف شده برای پوشش آهن و همچنین سرعت سرد شدن در هنگام گالوانیزه کردن صورت می‌گیرد.

از نظر ظاهری این سرعت سرد شدن باعث به وجود آمدن یکسری اشکال با نام گل یا همان اسپنگل می ‌گردد. ورق‌ های بدون گل یا گل ریز برای صنایع خودرو سازی کاربرد دارند.

ورق گالوانیزه کاشان هم جزو ورق‌های گل درشت یا اسپنگل قرار دارند. ورق‌های گالوانیزه به دو روش سرد و گرم تهیه می‌شوند که بهترین روش روی اندود کردن آهن همان روش غوطه ور کردن آن در استخر روی است. این روش صرفه اقتصادی زیادی هم دارد. دسته بندی بعدی بر این اساس است که فلز روی قرار است چه نوع فلزی را پوشش داده و محافظت کند.

ورق آهنی گالوانیزه و ورق گالوانیزه فولادی در این گروه قرار می‌ گیرند. این اوراق گالوانیزه شده از هر جنسی باشند به دو صورت در کارخانه تولید می‌ گردند. ورق ‌های رولی با ضخامت 0/18 میل تا 6 میلیمتر در بازار موجود هستند. این ورق‌ ها با اوزان 4/800 تا 7/200 کیلو گرم در بازار موجود می ‌باشند.

ورق گالوانیزه رول

خرید ورق گالوانیزه با کیفیت

پیش از هر اقدامی برای خرید ابتدا نیاز خود را شناسایی کرده و سپس براساس آن درباره ابعاد و ضخامت ورق گالوانیزه تصمیم‌گیری کنید.
این روزها افراد به خاطر مشغله کاری فراوان و همچنین مزایای خرید آهن به صورت تلفنی، دیگر تمایلی برای خرید حضوری ندارند. با این حال دقت داشته باشید که برای خرید حرفه‌ای لازم است به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. شما می توانید با تماس با شماره های داخل سایت ایران فرمینگ مشاوره و خرید خود را در انواع ورق گالوانیزه و مقاطع فولادی به ما بسپارید .

امیدواریم در این پست  راهنمای خرید ورق گالوانیزه شما را به صورت کامل با خرید ورق گالوانیزه آشنا کرده باشیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *