مزایا استفاده از فولاد به جای مواد دیگر

در این مقاله به مزایا استفاده از فولاد به طور کامل میپردازیم:

پایداری
توان مالی
ماندگاری

فولاد یک مصالح ساختمانی همه کاره است که منجر به گنجاندن آن در تقریباً در هر مرحله از مراحل ساخت از قاب و تیرچه های کف ، تا مواد بام شده است. در اینجا برخی از مزایای اصلی ذکر شده است که باعث می شود فولاد چنین انتخاب قابل اعتمادی باشد.

 

از مزایا استفاده از فولاد

فولاد سبک تر از چوب است

علاوه بر کاهش کار مورد نیاز برای ساخت با فولاد ، مزیت سبک تر باعث کاهش هزینه حمل مواد می شود ، و همچنین می تواند طراحی پایه ساختمان و سایر سیستم های پشتیبانی سازه را ساده کند ، که می تواند بودجه های پروژه را بیشتر کاهش دهد.

شما می توانید سریعتر با فولاد بسازید

زمان همیشه مساوی با پول بوده است ، اما به نظر می رسد این عصر پیشرفته ما آن را به گونه ای ساخته است که هر مشتری می خواهد ساختمان وی با بودجه و زودتر از موعد مقرر وارد شود. پروژه های سریع می تواند کابوسی برای معماران و خدمه ساختمانی باشد – یعنی به این دلیل که استفاده از میانبرها می تواند منجر به ساخت و سازهای ناامن و یک محصول نهایی شود که چندان قابل قبول نیست. این همه با افزودن فولاد تغییر می کند.

قطعات فولادی از قبل با یک طراحی خاص در داخل کارخانه تولید مهندسی شده و به بیرون منتقل می شوند و آماده نصب می شوند. این امر سرعت ساخت را به میزان قابل توجهی تسریع می کند و امکان تکمیل پروژه های بزرگ را در عرض چند هفته فراهم می کند.

از آنجا که فرآیند ساخت از نظر کیفیت بسیار کنترل می شود ، مدیران پروژه می توانند توجه خود را به سایر موارد جلب کنند و از قبل برش خورده ، آماده مونتاژ قطعات ، نیاز به اندازه گیری و برش در محل را برطرف می کند. این امر همچنین عنصر خطای انسانی را از معادله خارج کرده و از زمان صرف شده برای جمع آوری چیزی می کاهد تا متوجه شود که باید دوباره اندازه گیری ، برش داده و دوباره نصب شود.

 

مزایا استفاده از فولاد

مزایا استفاده از فولاد

با فولاد صرفه جویی کنید

بیشتر پس انداز هزینه ای که به دست می آورید می تواند از مزایای کارگر و هزینه کاهش زمان ساخت استنباط شود. با این حال ، ساخت و ساز با فولاد از طریق سایر پس اندازهای اولین بار و مادام العمر نیز صرفه جویی می کند.

فولاد قابل بازیافت است. شرکت شما به جای پرداخت هزینه های دفن زباله برای پسماندهای ساختمانی غیر قابل بازیافت ، قادر به بازیافت قطعات و سازه های فلزی و فلزی خواهد بود. به دلیل علاقه عمومی به کاهش زباله های غیرضروری در ساخت ، اکثر شرکت های زباله سوز برنامه هایی را یارانه داده اند که به آنها امکان می دهد زباله های ساختمانی فلزی و فلزی شما را بدون هزینه برای شما جمع کنند.
از آنجا که فولاد بسیار با دوام است و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد ، این یک انتخاب اقتصادی تر برای صاحبان ساختمان است. هزینه های تعمیر و نگهداری ، تعمیرات و تعویض ها – حتی در طول 50 سال یا بیشتر – حداقل پس انداز صدها میلیون تومان از مالکان ساختمان در طول عمر ساختمان است.
نوآوری در تولید فولاد ، همراه با رقابت بیشتر برای پاسخگویی به افزایش تقاضای فولاد ، قیمت فولاد را نسبت به بیست سال گذشته پایین آورده است. طبق گفته انستیتوی ساخت فولاد آمریکا ، “در سال 1980 ، برای تولید یک تن فولاد 10 ساعت کار لازم بود. امروز همان فولاد سازه ای به میزان قابل توجهی کمتر از یک ساعت واحد انسانی نیاز دارد.” بنابراین ، این صرفه جویی در هزینه می تواند به مصرف کننده منتقل شود.
به دلیل توانایی تقریباً بی نظیر سازه های فلزی در مقاومت در برابر وزش باد شدید ، بارهای سنگین برف ، آتش سوزی و فعالیت های لرزه ای ، همراه با مقاومت در برابر آفات و پوسیدگی ، شرکت های بیمه اغلب حق بیمه کمتری را برای بیمه نامه های ساختمانی فلزی ارائه می دهند.
زمان ساخت سریعتر به معنای پرداخت سود کمتر به وام دهنده است ، که معمولاً پرداخت سود را در طول مراحل ساخت انجام می دهد.
این مزایای صرفه جویی در هزینه هنگامی که بهم پیوسته است باعث می شود فولاد یکی از مقرون به صرفه ترین محصولات ساختمانی در بازار باشد.

 

فولاد به طور باورنکردنی متنوع است

تطبیق پذیری فولاد بی نظیر است. از قابلیت فولاد ساختاری به شکل تقریباً به هر شکلی گرفته تا توانایی خارجی آن برای تولید الگوهای بام زاویه دار و سایدینگ چوبی ، قابلیت انعطاف پذیری فولاد بخشی از آن است که آن را به گزینه ای جذاب برای ساخت تبدیل کرده است

معماران و طراحان توانایی فولاد را برای اجازه دادن به تخیل هنری خود را دوست دارند ، در حالی که هنوز توانایی طراحی و ساخت یک ساختمان را دارند که هم ایمن و هم مقاوم باشد. همین دوام همچنین همان چیزی است که امکان طراحی همه جانبه ساختمانهای بزرگ و شفاف مانند آویزهای هواپیما ، انبارها ، ساختمان های کشاورزی و سالن های داخلی را فراهم می کند. همچنین اجازه ساخت آسمان خراش هایی را می دهد که بلندترین آنها در دبی با 2722.4 فوت (829.8 متر) قد قرار دارد.

همین قابلیت و انعطاف پذیری طراحی اکنون در بخش مسکونی نیز مورد توجه قرار گرفته است. خانواده ای را در نظر بگیرید که می خواهند دیوار خود را برای بازسازی یا نوسازی بیرون بیاورند ، فقط متوجه می شوند که یک ستون چوبی تحمل کننده یک جز اساسی است. اکنون ، آنها این گزینه را دارند که یک تیر فولادی را از طریق سقف اجرا کنند ، فضا را به سمت بالا باز کنند و نیازی به تیرآهن سازه ای زیر خط سقف را نادیده بگیرند. بعلاوه ، از فولاد و فلز برای سایدینگ و سقف سازی مصالح استفاده می شود که نسبت به نمونه های چوبی خود بسیار بیشتر است.

 

 

هیبریداسیون فولاد و چوب

در حالی که بیشتر صاحبان خانه ایده انعطاف پذیری و دوام فولاد را دوست دارند ، اما آنها احتیاط می کنند که کاملا از چوب دور شوند. در نتیجه ، بسیاری از شرکتهای ساختمانی ساختمانهای ترکیبی از فولاد / چوب را ارائه می دهند که از استحکام ، دوام و مزایای پشتیبانی ارائه شده توسط فولاد ، همراه با خواص عایق بندی چوب بهره می برند.

این جفت سازی مواد به حدی مفید است که وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده راهنمای ساخت جزئیات چوب و فولاد ترکیبی را منتشر کرده است تا توسعه دهندگان شهری را به استفاده از فولاد سازه ای علاوه بر مصالح ساختمانی سنتی ترغیب کند.

از نظر زیست محیطی دوستانه است

از مزایا استفاده از فولاد مواد بازیافتی ساخته شده است و می تواند در پایان عمر بازیافت شود ، یکی از دلایل بسیاری که باعث می شود سازندگان به سمت برنامه های اصلی صدور گواهینامه ساختمان های سبز امتیاز کسب کنند. طبق گفته موسسه بازیافت فولاد:

سالانه 80 میلیون تن فولاد بازیافت می شود و این محصول را به بازیافت ترین محصول جهان تبدیل می کند.
از سال 1990 ، صنعت فولاد شدت انرژی به ازای هر تن فولاد تولید شده توسط 28 درصد و انتشار CO2 را به میزان 35 درصد به ازای هر تن فولاد حمل شده کاهش داده است.
کاهش در استفاده از انرژی و انتشار CO2 به سرعت در حال رسیدن به حدود تعیین شده توسط قوانین فیزیک است.
ساختمانهای فولادی وقتی با سایر پیشرفتهای طراحی ترکیب شوند ، به طرز باورنکردنی از نظر انرژی صرفه جویی می کنند. اتصالات بین قطعات فولادی پیش ساخته و با کیفیت بسیار دقیق است به طوری که با افزودن عایق مناسب ، هوا محکم و راحت است ، اطمینان از اینکه یک پاکت کاملاً مهر و موم شده در ساختمان وجود دارد. پانل های سقف آماده و آماده میزبانی از یک آرایه خورشیدی هستند و محصولات بام فلزی خنک به طور چشمگیری کاهش گرمای خورشید را کاهش می دهند و باعث افزایش بیشتر صرفه جویی در انرژی می شوند.

این لیست از مزایای فولاد سازه ای به دو عامل بستگی دارد: کیفیت مواد و سطح تجربه سازنده. وقتی این دو قطعه از پازل در جای خود قرار داشته باشند ، صاحبان ساختمان از ساختاری جذاب و خوش طراحی بهره مند می شوند که هم بادوام است و هم پایدار.

از این مقاله ها هم دیدن فرمایید:

1-ورق گالوانیزه

2-ورق رنگی

3-ورق شیروانی

3-ورق عرشه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *