نحوه تولید انواع ورق فولادی

در این مقاله به توضیح و تشریح نحوه تولید انواع ورق فولادی  میپردازیم:

فولاد

در داخل این فولاد خاص ، در واقع فولاد کربنی وجود دارد ، اگرچه عناصر دیگری نیز برای منحصر به فرد بودن آن در نظر گرفته شده است. این که کدام عنصر به محصول سفت و سخت تر ، محکم تر یا محافظت از آن در برابر مساله خوردگی باشد ، کدام عنصر به محصول راه پیدا می کند.

عناصری که به تحویل فولاد مقاوم تر کمک می کنند شامل منگنز ، کروم و تنگستن است. برای استحکام بیشتر ، نیکل یا وانادیوم گزینه های معمول هستند. این یک فولاد آسان برای تولید است ، با صرفه جویی اقتصادی توجه کسانی را که نیاز به تماشای بودجه خود دارند جلب می کند.

 

نحوه تولید انواع ورق فولادی

فولاد کربن

محصولاتی که به عنوان محصول جانبی اصلی به قدرت نیاز دارند ، مانند پل ها ، این گزینه خاص را انتخاب می کنند. جای تعجب نیست که کربن در کنار آهن که به شکل گیری ترکیبی از خواص کمک می کند ، جز properties اصلی است. در این نگرانی ، انتخاب فولاد کم کربن ، متوسط ​​و پر کربن وجود دارد.

نسخه کم با توجه به استفاده از آن در مواردی مانند نرده ها ، دروازه ها ، یا نرده ها ، قابلیت انعطاف پذیری را دارد. حرکت به سمت بالا انواع مواردی را نشان می دهد که اکثر افراد با آنها تماس می گیرند ، مانند لوازم خانگی و بسیاری از وسایل نقلیه. محتوای زیاد کربن در سیم ها مشهود است ، اما به دلیل افزایش میزان کربن مورد استفاده ، محصول شکننده تری ظاهر می شود.

 

از این مقاله هم دیدن فرمایید :خم و برش ورق 

فولاد ضد زنگ

ارزش اصلی در مورد این مورد این واقعیت است که خوردگی به دلیل پوشش محافظتی که از کروم درون آن ارائه می شود ، به طور موثر دفع می شود. این بدان معناست که محصولاتی که برای کار با آب به طور مکرر ایجاد می شوند ، که ممکن است از یک سینک آشپزخانه تا یک قایق متغیر باشد ، می توانند از آسیب اجتناب ناپذیر هوا و رطوبت که به طور معمول حتی از مقدار کم استفاده ناشی می شود ، عایق بندی شوند.

علاوه بر این ، ماشین آلاتی که با پردازش مایعات کار می کنند بدون عایق بندی که ارائه می شود ، عمر محدودی دارند. سرانجام ، ساختمانهایی که به طور روزمره با عناصر سر و کار دارند می توانند با استفاده از این نوع فولاد ورق فلزی ، کوبش سخت تحمل شده را تحمل کنند.

 

 

نحوه تولید انواع ورق فولادی

فولاد ابزار

مانند کربن ، فولاد ابزار به دلیل قابلیت انعطاف پذیری ارزش بالایی دارد ، کربن تقریباً یک درصد از محتوای آن را تشکیل می دهد. آلیاژ نیز بخشی از بسته کلی است ، اگرچه سطح محتوای آن بستگی به محل استفاده دارد ، اما شرایط شدیدتر نیاز به بالاتر بودن آلیاژ و کاربیدهای موجود در داخل را دارد.

نام این واضح است که آن را به تولید ابزار پیوند می دهد ، با برخی از موارد چکش است. می میرد و مشت می زند. انواع تیغه ها نیز در این دسته قرار می گیرند ، مواردی که مبتنی بر ماشین هستند همراه با گزینه های دیگر مانند چاقو ایجاد می شوند. ترکیب سفت و سخت این شکل از فولاد با این واقعیت افزایش می یابد که فاقد سایش است و می تواند تحت شرایط گرما یا شرایط بسیار ناچیز تحویل شود. اشکال مختلف موجود به این دارایی اضافه می شوند که فقط چند شکل مسطح و مربع نامگذاری شده اند. سرانجام ، هنگام استفاده از فولاد ابزار می توان مواد دیگر را نیز فرم داد.

بهترین گزینه

ورق می تواند سطوح مختلفی از کیفیت را ارائه دهد و بر اساس کیفیت ورق فلز مورد استفاده باشد. علاوه بر این ، تجربه پرسنل تولید کننده آن می تواند از اشتباهاتی که مهلت های قانونی را به خطر می اندازد جلوگیری کند.

امیدواریم از خواندن مقاله نحوه تولید انواع ورق فولادی  لذت برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *