با اصطلاحات رایج در حوزه فولاد آشنا شوید.

در این پست به اصطلاحات رایج در حوزه فولاد پرداختیم تا شما رو بیشتر به این اصطلاحات آشنا کنیم :

شمش

شمش (Ingot) یک محصول فلزی با سطح مقطع ذوزنقه‌ای شکل است که طولی کمتر از دو متر دارد. شکل ذوزنقه‌ای آن به این دلیل است که انبار کردن و حمل و نقل فلزات را آسان‌تر می‌کند. شمش‌ها معمولا کاربرد مستقیم صنعتی ندارند و ماده اولیه محسوب می‌شوند. در صنعت فولاد دو نوع شمش نوردی و شمش ریخته‌گری وجود دارد.

 شمش

 

سنگ آهک

در صنعت فولاد، برای تبدیل آهن به “آهن چدن” از آهک استفاده می شود. در کوره انفجاری ، از سنگ آهک ریز دانه همراه آهک ریز خاک استفاده می شود تا سنگ آهک را به آهن چدن تبدیل کند. آهن چدن بعداً طی فرایندی به فولاد تبدیل می شود.

آهک به عنوان یک عامل گدازنده در کوره های قوس الکتریکی و کوره های اصلی اکسیژن استفاده می شود. آهک ناخالصی ها (سیلیس ، فسفر ، گوگرد) را از فولادی که تولید می شود حذف می کند. در واقع آهک با ناخالصی ها ترکیب شده تا سرباره تشکیل شود. این سرباره در نهایت از فولاد جدا شده و خارج می شود. این فرایند باعث بهبود کیفیت فولاد می شود.

سنگ آهک

بیلت یا شمشال

بیلت یا شمشال که در بیان علمی به آن CCM می‌گویند، مقطعی مربعی یا دایره‌ای توپر است که سطح مقطعی کمتر از ۲۳۰ سانتی‌متر مربع دارد. این محصولات به عنوان ماده اولیه برای ساخت مقاطع طویل مثل میلگرد، تسمه، سیم و … استفاده می‌‌شوند. بیلت‌ها در رده‌های مختلف 3sp و 5sp تولید می‌شوند. نوع اول شکل پذیری بالایی داشته و در مقابل کشش، خمش و پیچش انعطاف پذیر است اما نوع دوم انعطاف پذیر نیست و همین کاربردهای این دو را از هم جدا می‌کند.

بیلت یا شمشال

 

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی یک محصول فلزی است که از طریق احیای مستقیم سنگ آهن در حالت جامد تولید می شود. آهن اسفنجی جایگزین مناسبی برای ضایعات بوده و به طور عمده برای ساخت فولاد از طریق مسیر ثانویه استفاده می شود.

بندیل (Bundle) نوعی بسته‌بندی به‌صورت نوار فلزی یا پلاستیکی است که به تعداد دور مشخص از محصولاتی مانند میلگرد، لوله‌های بسیار نازک و شمش که دارای قطر، طول و ویژگی‌های مکانیکی برابر هستند، پیچیده می‌شود و یک بندیل را به وجود می‌آورد.

هر بندیل با وزن و تعداد شاخه‌های مخصوص بسته به نوع محصول، اندازه و کارخانه تولیدکننده ایجاد می‌شود. وزن بندیل ها بین 2 تا 5.5 تن است که برای به دست آوردن تعداد شاخه‌های هر بندیل باید وزن کل را به وزن هر شاخه تقسیم کنید.

آهن اسفنجی

کویل یا کلاف ورق

در صنعت فولادی از این اصطلاح بسیار زیاد استفاده می‌شود. در واقع برای جابجایی و حمل ورق‌های فولادی یکی از ساده‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش‌ها رول کردن ورق‌های فولادی است. رول کردن ورق که به‌اصطلاح کویل یا کلاف ورق نیز گفته می‌شود رول کردن ورق‌های فولادی به‌وسیله دستگاه تنشن ریلی به دو صورت کلاف پیچی سطحی و کلاف پیچی مرکزی است.

به‌اصطلاح دیگر پیچ‌خوردگی محصول فولادی مانند ورق فولاد یا تسمه پس از نورد را کویل می‌گویند. انتقال و نگهداری آسان ورق‌ها در این روش موجب شده تا در تمامی بسته‌بندی‌های ورق‌های فولادی، آلومینیومی، کاغذی، پلیمری و … این روش کاربرد داشته باشد.

کویل یا کلاف ورق

فولاد اندود شده

فولاد اندود شده، فولادی است که از طریق فرآیند گرما یا از طریق الکترولیز با یک لایه از عنصر روی جهت محافظت در برابر خوردگی پایه فلزی پوشش داده می شود.
فرایند گالوانیزاسیون به کمک فرآیند گرما (گالوانیزه داغ) یا با استفاده از الکترولیز (الکترو گالوانیزه) انجام می‌شود. همچنین باید یادآور شویم که پوشش آلی (رنگ، پلاستیک) نیز می تواند روی لایه روی قرار گیرد.

از این پست هم دیدن فرمایید »»»»»»»»»»»» نحوه تولید ورق رنگی

 

خاموت

خاموت که اصطلاحا به ان میلگرد عرضی گفته می‌شود، بخشی از یک شاخه میلگرد است که خم شده و میلگردهای طولی را احاطه می‌کند. وظیفه خاموت، مقاومت در برابر نیروهای برشی و پیچشی است.

 

خاموت

 

امیدوارم این پست  اصطلاحات رایج در حوزه فولاد  برای شما مفید بوده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *