نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

در این پست به  نحوه تشخیص ورق گالوانیزه خواهیم پرداخت تا آخر این مطلب با ما باشید :

دو نوع فولاد در پروژه های ساختمانی استفاده می شود:

فولاد گالوانیزه و فولاد تصفیه نشده. فولاد گالوانیزه به منظور کاهش زنگ زدگی ، دوام بیشتر و امکان رنگ آمیزی آسان و رنگ آمیزی با روی پوشانده می شود. فرآیند گالوانیزه الگوی متبلور قابل توجهی با تغییرات رنگ مات ، براق و زرد رنگ ایجاد می کند. از سوی دیگر ، فولاد تصفیه نشده صاف و یکدست است و در مواردی که در معرض عناصر یا رطوبت قرار می گیرد ، دوام چندانی نخواهد داشت.

مرحله 1 نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

محلول نمک را در یک قسمت آب آماده کنید تا برای آزمایش نمونه فولاد استفاده شود. قرار دادن نمونه فولادی در محلول نمک و آب سریع ترین و ساده ترین راه برای تعیین این است که آیا نمونه شما فرایند گالوانیزه را پشت سر گذاشته است یا خیر.

نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

 

مرحله2

یک پارچه قدیمی را در محلول نمک و آب (نمک) آغشته کرده و روی نمونه فولاد بکشید. نمونه را به مدت 24 ساعت کنار بگذارید تا زنگ زدگی ایجاد شود. نمونه را به شدت اشباع کنید تا محلول نمکی به فولاد نفوذ کند.

از این صفحه هم حتما دیدن فرمایید : مشاوره و فروش انواع ورق گالوانیزه

مرحله 3

نمونه را از نظر وجود زنگ پس از استراحت 24 ساعته بررسی کنید. فولاد تصفیه نشده در عرض یک روز وجود زنگ را نشان می دهد ، در حالی که فولاد گالوانیزه اجازه نمی دهد زنگ زدگی ایجاد شود. روکش روی در طول گالوانیزه به بخشی از ساختار فولاد تبدیل می شود و از خوردگی جلوگیری می کند.

نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

مرحله 4 نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

این را ه کار شاید کمی عجیب باشد امااگر هنوز مطمئن نیستید که آیا نمونه شما فرایند گالوانیزاسیون را پشت سر گذاشته است یا خیر ،کمی فولاد را لیس بزنید. فولاد گالوانیزه طعم گچی دارد و طعم آن متمایز و بسیار محسوس است.

از این صفحه هم حتما دیدن فرمایید :مشاوره و فروش انواع ورق رنگی

مرحله 5

نتایج آزمایشات خود را ارزیابی کرده و رنگ نمونه های خود را از نزدیک مشاهده کنید. اگر نمونه فولادی شما تغییرات رنگ و طرح را نشان می دهد و فاقد زنگ است ، احتمال دارد که نمونه گالوانیزه شده باشد. اگر رنگ نمونه یکنواخت باشد و زنگ بزند ، می توان فرض کرد که فولاد تصفیه نشده است.

امیدوارم از این خواندن این مقاله نحوه تشخیص ورق گالوانیزه لذت برده باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *